Bulvár

Václav Havel se vrací z nemocnice


Bývalý prezident Václav Havel dnes opustí nemocnici v Praze–Motole. O tom, že bude propuštěn do domácího ošetřování, se rozhodlo ve středu. Přednosta kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství v motolské nemocnici Pavel Kolář Havlovi doporučil, aby nyní pokračoval v léčbě v nějakém rehabilitačním zařízení.

„Už včera se rozhodlo, že pan prezident dnes z nemocnice odejde do domácího ošetřování. Myslím, že v současné době je domácí pobyt schopen zvládnout,“ řekl Kolář. Havel bude doma minimálně do neděle. V průběhu příštího týdne pak lékařské konsilium rozhodne, jaký rehabilitační pobyt bude pro českého exprezidenta nejlepší.

 

„Onemocnění bylo vážnější než v minulosti. U pana Havla probíhaly v plicích dva procesy. Jeden zánětlivý proces ve stěnách plic, což nelze rehabilitací moc ovlivnit, a druhý, u něj už klasický, kdy se plíce plní hlenem a přerůstají zde mikrobi.

Je tu navíc velký problém postavení plíce, takže odsávání hlenu nelze provádět v potřebné kvalitě a jsme odkázáni na odkašlávání hlenu,“ informoval Kolář.

 

Havel byl do motolské nemocnice přijat 12. ledna, kdy mu bylo ihned po příchodu do nemocnice odoperováno zánětlivé ložisko v krku. Jeho rehabilitaci však zkomplikovalo zahlenění plic. Někdejší český a československý prezident dostával silná antibiotika, dýchal s pomocí kyslíkové masky a rehabilitoval s nejznámějšími českými odborníky.

   
29.01.2009 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] átéčko [*]

    To je dobře, že už se uzdravil!

    superkarma: 0 29.01.2009, 12:33:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme