píše ve svém příspěvku naše čtenářka s nickem Margot. Jak to tak chodí, zamlada nenáviděla teplé „bombarďáky“, košilky a punčocháče. Ale když v dospělosti dostala zánět močových cest, vzpomněla si na maminčina slova a frajeřinka šla stranou.

Krásnou, ještě ne úplně zimní středu všem :-) Celé mé dětství nenapravitelně poznamenaly bavlněné bombarďáky a žebrované punčocháky barvy shnilé hořčice. A taky: „a vzala sis košilku?“... a taky: „ukaž, máš ji pořádně zastrčenou?“ Proto útěk na internát na drsný sever byl osvobozením - od vší té péče (promiň, mami)
a hlavně nenáviděných spodků.. Až na ty bombarďáky - protože chodit naostro jsem si netroufla a tanga v té době snad ani neexistovala. Ale dalo se.

Člověk se taky hodně otužil, ono když sníh si padá neorganizovaně se zbytkem republiky a domů se jede 1x za 14 dní - no co vám budu povídat. A taky jsme byly frajerky a děsně cool, takže leckdy jsme to svištěly po sněhu a ledu, jako bychom každým okamžikem čekaly návrat babího léta. Dnes se divím, že mi neumrzla zadel. Tukové zásoby, co hřejí, jsem prozíravě pořídila až v letech pozdějších.. Možná jsem si je mohla i odpustit, když zas bydlím v teplých krajích, ale aspoň jsem připravená, „co kdyby“.

Už dávno v teple, zaskočil mě zánět močových cest. A maminčino „já ti to říkala“. Ten pocit, kdy pomalu šplháte po stěnách wc a víc nabrečíte, než vyčůráte, ten se nedá popsat, ten se musí zažít. Tehdy jsem viděla, že je mládí slovy klasika v „hajzlu“.

Opatřila jsem huňatý ledvinový pás a na bederní kaťata a krátké bundy končící v podpaží zapomněla. Tanga nenosím ani dnes, mám raději jiné střihy, podprdou se ani nemusím obtěžovat. Co mít musím, to jsou věci, co mi bezpečně a teplounce zahalí záda a zadek. V zimě se zakuklím jak motýl a čekám na jaro, kdy se zas „vyloupnu do krásy“.

Mějte se parádně v parádním prádle,

margot

Milá margot, zajímalo by mě, v jakých teplých krajích bydlíte? Prozradíte?

Text nebyl redakčně upraven

A co, milé ženy-in?

  • Možná si také vzpomenete na doby, kdy jste odmítaly nosit teplé košilky, kdy jste ohrnovaly nos nad punčocháči a klidně ukazovaly holá bedra v bokovkách a krátkých bundičkách.
  • Jak je to dnes? Poučily jste se trochu? Nosíte v zimě jiné prádlo než v létě? Čím se přioblékáte?
  • Jste zimomřivá, nebo otužilá? Kterou část těla musíte mít bezpodmínečně v teple?
  • Chodíte i v zimě v tangách, nebo bez podprsenky?
  • Vítáte návrat spodního prádla, kterému se říká jednoduše „body“? Nosily jste ho rády, nebo jste dávaly přednost košilkám.
  • Jak se vám líbí zimní kolekce na obrázcích?

Napište nám. Na vaše příhody, rady, postřehy a diskuze se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama