Další příspěvek nám poslala čtenářka MaVy. Můžete se v něm dočíst o jezírku, rovných vlasech, cizinci, nesplněných přáních i o práci. Je to pěkné čtení.

Napsala jste to moc hezky, milá MaVy, moc Vám děkuju za příspěvek. A přeju pěkný den.


Krásný slunečný den všem,

sny a snění vůbec mám moc ráda. Sním i fantazíruji ve dne i v noci.

V noci, kdy to nejde moc ovlivnit se mi zdávají většinou hezké sny plné vody. Plavu v jezerech, procházím se podél pobřeží a nevidím druhý břeh, všude vládne poklid a je mi tam moc příjemně. Dřív se mi dost často opakoval s menší obměnou jeden sen. Místo, kde se odehrával bylo vždy stejné, a to takové kouzelné místo v lese - je to jezírko, které je velmi hluboké a voda má tmavě zelenou barvu. Je to zaplavený vápencový lom, do kterého jsem se chodila koupat. Pokaždé se u něj odehrávalo něco jiného a nacházelo se někde jinde, sice v lese, ale jiném a taky bývalo různě velké a hluboké. Z dětských snů si pamatuji jen, že jsem chtěla mít dlouhé rovné vlasy. Díky žehličce si přání občas plním. V dospívání jsem toužila cestovat, to si taky plním. Potom jsem si vysnila, že si vezmu nějakého krásného cizince a bude mít modrou krev a budu žít na hradě. Tak cizince za muže mám, krásný je podle mě také a špetka modré krve mu v žilách koluje rovněž. Nicméně hrad ani nic podobného nemá. I když zase spolu máme domeček.

Sny které bych moc chtěla splnit a nejde to? Těch mám hodně. Můj otec zemřel, když mi bylo 7 let, stále ho chci zpátky, nestihla jsem se rozloučit se svou sestřenicí, která zemřela a moc jsme si rozuměly, ani říct své babičce, že jí moc děkuji za to, že mě vychovávala a že jí mám ráda než zemřela. Pak jsou sny, které by splnit šly, ale nezáleží to na mě. Ráda bych zpět své bratry, ale takové jakými byli dřív. To je velký sen a věřím, že se jednou splní. Ale zatím tomu nic nenasvědčuje.

Fantazie ve dne? Ty už jsou dneska splnitelné, chce to jen trpělivost a trochu práce. Dokončit zahradu a postavit saunu, počkat pár let na podzim a moc se procházet v nádherném spadaném listí u sebe na dvorku. Dobře vychovat děti a už se těším, až budu stará a budu babička. Tak nad tím tak dumám a maluju si budoucnost ve dne.

Všem přeji hodně hezkých snů jak ve dne, tak v noci.

MaVy

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Splnilo se Vám dětské přání?

  • Měla jste v dětství nějaké přání?
  • Nebo jich bylo víc?
  • Co to bylo?
  • Splnilo se Vám?
  • Co se Vám naopak asi nikdy nesplní?
  • Jak vzpomínáte na svá dětská přání?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Jedna z vás získá dárek, knížku Jana Bauera Zachraňte krále (nakl. MOBA) a transparentní sypký pudr od Mary Kay, a to kolem 16. hodiny.

komji

Reklama