Novinky

V září Světlušky září

Jedenáctý ročník sbírky pro nevidomé podpoří s Anetou Langerovou i řada známých osobností. Stalo se tradicí, že se každý rok na začátku září rozletí Světlušky do všech koutů České republiky, aby rozzářily ulice českých a moravských měst. Letos tomu nebude jinak. 9. - 11. září se uskuteční 11. ročník celonárodní charitativní sbírky V ZÁŘÍ SVĚTLUŠKY ZÁŘÍ, kterou pořádá Nadační fond Českého rozhlasu.

Dobrovolníci budou nabízet tykadla, náramky a placky. Stejnou tradicí se stává, že si kostým Světlušky každoročně oblékají známé osobnosti, a to nejen patronka Aneta Langerová, ale mnoho dalších. Letos můžete s tykadly potkat Báru Hrzánovou, Radka Holuba, Lucii Výbornou, Martinu Kociánovou, Danu Batulkovou či kouzelníka Richarda Nedvěda.

„Už se těším, že si i letos nasadím tykadla a krovky a spolu s ostatními Světluškami vyrazím do ulic. Vždycky mě zahřeje u srdce, když potkám někoho s náramkem Světlušky nebo tykadly. Jsem ráda, že Světlušek je každým rokem víc a víc. Moc si vážíme všech, kteří nám pomáhají rozzářit svět nevidomých,“ říká Aneta Langerová.

Od 9. do 11. září bude ve více než 300 městech na 6 000 dobrovolníků v kostýmu broučka nabízet náramek se svítícím nápisem, tykadla nebo placku s nápisem „Svítíš?“. Nově si můžete zakoupit sbírkové předměty také v mateřských školách, kde najdete navíc magnetky, a v knihovnách, kde můžete zakoupit záložku nebo pravítko s pohyblivým obrázkem Světlušky.

Lidé, kteří si některý z předmětů zakoupí, přispějí na pomoc nevidomým dětem i dospělým. A kam vybrané peníze jdou? Třeba na speciální pomůcky, které „mluví“ nebo mají hmatový displej, na vodící psy nebo na osobní asistenty, díky nimž můžou nevidící děti chodit do běžných škol a senioři nemusí žít v ústavu. Projekt také podporuje nadané studenty v rozvoji talentu, tvořivých schopností a studiu.

Ceny letošních sbírkových předmětů jsou: náramek 50 Kč, tykadla 70 Kč, placka 30 Kč, magnetka 30 Kč, záložka 60 Kč, pravítko s pohyblivým obrázkem Světlušky 40 Kč.

Výtěžek z prodeje sbírkových předmětů je určen do sbírky Světluška na přímou pomoc nevidomým dětem a dospělým a o jeho rozdělení rozhoduje Rada dobrovolných odborníků.

Dárci mohou Světlušku podpořit kdykoliv v průběhu roku odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky „deset devítek“ 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.

   
27.08.2013 - Redakční novinky - autor: Tisková zpráva

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Barbucháč [*]

  Rikina — #3 přesně tohle mě napadlo taky, že volba těch předmětů k prodeji není úplně nejlepšíSml80

  nicméně je to pro dobrou věc, tak proč si nepořídit třeba tykadla, ta mi v kabelce ještě chybíSml16

  superkarma: 0 27.08.2013, 14:36:08
 2. [3] Rikina [*]

  Nadpis bude jen překlep, ale opravit by se měl.

  Ad světlušky - to nemůžou nabízet něco aspoň trošku užitečnýho? Sml80 Náramek, placka, tykadla... to už mám radši ty bezdomovce, jak nabízejí propisky. Sml80

  1. na komentář reaguje Barbucháč — #4
  superkarma: 0 27.08.2013, 14:15:17
 3. avatar
  [2] margot [*]

  nějaký bezzubý světluškySml57 ale jo, nějakou cetku zas koupím

  superkarma: 0 27.08.2013, 14:08:22
 4. avatar
  [1] misa.35 [*]

  Sml30 ovšem nadpis je jasný Sml30Sml30

  V září Světlušky záží

  superkarma: 0 27.08.2013, 14:07:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme