píše čtenářka s nickem Tina5. No vidíte, je to případ do případu: Se čtenářkou kobližkou barvy ani nehnou a Tinu5 naopak velice ovlivňují. Jakými barvami se ráda obklopuje, a kterým se raději vyhýbá, se dozvíte z jejího příspěvku.

Milá redakce, barvy mám moc ráda, jsou pro mě velmi důležité a ovlivňují i mé nálady. Sama jsem vypozorovala, že pokud mám na sobě tmavé oblečení, jsem smutnější či naštvanější než když si obléknu něco veselejšího. Proto zvláště v těchto podzimních dnech se snažím mít na stole často zapálenou svíčku a na sobě něco netemného, veselého, hřejivého.

A korunu tomu dodá uvařený čaj z bylinek, které jsem sbírala v parném létě. Bylinky jsem si i fotila a při jejich sbírání jsem si říkala, že si  musím v zimě vzpomenout na sluníčko, které tolik hřálo až pálilo.. Nejdivočejší bundu jsem měla žlutou, ale už je to asi 15 let, dnes jsem větší konzerva nebo praktik, jak se to vezme. S dětmi se člověk snáze umaže, takže sahám víc po praktičtějším oblečení, kde ta šmouha nebude hned vidět. O bílé mi maminka vždy říkala, že se v zimě nenosí, a já záviděla spolužačce na průmyslovce bílou zimní bundu a nešlo mi do hlavy, kde ji sehnala, když se nenosí..

Nakonec mám bundu černou. Ale vyrovnávám to pestrými barevnými svetry, které si nejraději pletu sama, takže už při výběru klubek se dívám nejen po složení, ale hlavně po barvě. V dnešní době už to vůbec není problém. Pamatuju ještě předrevoluční čas, kdy měli do galanterie dostat zboží a ženské čekaly frontu už od rána a byly vděčné za klubka, o výběru nemohla být ani řeč.. Teď mám v plánu velký barevný chumlací šál a rukavice ze stejné barvy..

Krásný barevný podzim Tina5

Tak to máte velkou výhodu, že si můžete uplést něco sama. Já bych to možná také zvládla, ale nemám tu trpělivost

Co nám o svých oblíbených barvách prozradíte vy, milé ženy-in? Také máte ráda pestré barvy, ale nosíte raději ty „praktické“? Co nejbarevnějšího jste si schopna obléknout? Chodíte v barevném, nebo hodně světlém oblečení jenom na jaře a v létě? Nebo si rády zpestříte pochmurné podzimní dny třeba oranžovou šálou?

Napište nám, uvítáme i fotku na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama