Vaření

V Tescu si přijdou na své všichni milovníci zlatavého moku – exkluzivní řemeslná piva nově pod značkou finest*!

Poptávka po chuťově zajímavých pivech v posledních letech roste. Společnost Tesco se rozhodla jít vstříc tomuto trendu a zájmu zákazníků, mezi produkty značky Tesco finest* proto před nedávnem zařadila hned šest nových řemeslných piv. Milovníci hořkého moku se mohou těšit z druhů Ipa, Ale, Porter, Stout, Lager a Wheat. Všechna piva pochází ze slovenského rodinného pivovaru Karpat.

Obliba řemeslných piv roste

 Řemeslná piva se od těch klasických liší tím, že jsou vyráběna v malých nezávislých pivovarech, které primárně nechtějí konkurovat velkým produkcím. Svým zákazníkům nabízejí zajímavé a neotřelé varianty, zároveň ale kladou velký důraz na kvalitu a ruční práci.

„Popularita piv z produkce menších pivovarů rok od roku roste – oblíbila si je zejména mladší a střední generace – většinou jsou však k dostání pouze ve specializovaných obchodech, e-shopech nebo přímo u výrobců. Naším cílem bylo zlepšit dostupnost těchto pivních klenotů našim zákazníkům, tak vznikla myšlenka navázat spolupráci s menším rodinným pivovarem,“ říká Jaromír Koudelík, manažer kategorie pivo a lihoviny pro střední Evropu obchodního řetězce Tesco.

Piva

Společnost Tesco vybírala pečlivě partnera, ve spolupráci s nímž by prémiová piva uvedla na pulty svých obchodů. Nakonec zvolila pivovar Karpat, který v minulosti získal několik mezinárodních ocenění právě za výrobu řemeslných piv. „Pivovar Karpat ve všech bodech splňoval naše požadavky na kvalitu a prémiovost výsledných produktů. Těší nás, že právě jejich piva ponesou etiketu finest* – značku nejvyšší kvality pod hlavičkou Tesco,“ dodává Jaromír Koudelík.

Inovace s úctou k tradici

Výrobky Tesco finest se vyznačují originální recepturou a šetrným způsobem zpracování surovin, což jsou parametry, které plně splňují i nová piva z pivovaru Karpat: „V našem pivovaru se potkává inovace s tradicí. Z obou přístupů k vaření piva jsme se snažili vzít si to nejlepší – pivo vaříme za pomoci moderních metod a přístrojů, které nám umožňují lépe kontrolovat výslednou kvalitu, zároveň však klademe velký důraz na tradiční recepturu, která pivu dodává jeho jedinečný charakter, bohatou chuť a specifické aroma,“ uvádí Andrej Sabovčík, majitel pivovaru Karpat.

Tesco je společností dlouhodobě a bedlivě sledující trendy ve svém segmentu, což jí umožňuje pružně a včas reagovat na poptávku ze strany zákazníků. Důkazem je fakt, že piva privátní značky Tesco finest* jsou v současné době jedinou řadou piv svého typu na moderním trhu. Série piv je zastoupena nejprodávanějšími druhy vyráběnými dle originální receptury. Jejich výběr zabezpečovalo Tesco ve spolupráci s týmem sládků z pivovaru Karpat pod vedením hlavního sládka Tomáše Huba.

Celý sortiment piv Tesco finest* naleznete již nyní v regálech obchodů. Cena za 0,33 l činí 29,90 Kč. Všech šest druhů je možné zakoupit také prostřednictvím dovážkové služby Tesco Potraviny on-line na www.itesco.cz.

   
08.09.2016 - Nápoje - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] babos [*]

  Nemám je Sml68ráda

  superkarma: 0 08.09.2016, 20:49:37
 2. [3] bobani [*]

  pivo si dám jen vyjímečně a to raději Plzeň 12 ° , ale možná za ochutnávku by to stálo

  superkarma: 0 08.09.2016, 11:12:58
 3. [2] nea [*]

  nic pro mě

  superkarma: 0 08.09.2016, 10:16:04
 4. [1] Andreadornova [*]

  To mě neláká

  superkarma: 0 08.09.2016, 06:46:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme