Absolutní vítězkou soutěže o Cool brigádu v ČEZ se stala Iveta Matějů, studentka ČVUT ze Soběslavi. Možnost letní brigády získali i další tři virtuální pracanti, ostatních šest výherců čeká individuální exkurze do některé z elektráren nebo do vybraného provozu.

Budoucí jaderná technička Iveta Matějů se výhry nemůže dočkat: „Sice ještě nevím, o jakou práci přesně půjde, ale velmi se těším, protože jsem si jistá, že získám zajímavou zkušenost. Studuji pátý rok na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a bydlím poblíž Jaderné elektrárny Temelín. Tak bych se ráda uplatnila právě tam. Nikdy jsem podobný typ her nezkoušela. Brala jsem to spíš jako zábavu, vítězství jsem vůbec nečekala,“ říká vítězka a dodává: „Ale zároveň jsem se u toho dozvěděla i spoustu zajímavých informací.

foto

Soutěžící hru hodnotili jako zábavnou a neobvyklou, zaujalo je její grafické provedení i obsahová náplň. Do aplikace se vraceli denně po celou dobu soutěže, což bývá u tohoto typu her neobvyklé. Aplikace zaujala celkem 4 845 lidí, pracovním pohovorem úspěšně prošlo 3 480 z nich. 61 % uživatelů bylo ve věku 18 až 25 let. „Projekt jsme zamýšleli především pro studenty středních škol, ale přilákal i vysokoškoláky a další zájemce o techniku. To nás překvapilo a potěšilo. Lze těžko odhadnout, kolik virtuálních brigádníků chce skutečně pracovat v ČEZ a nakolik hra zaujala jen jako možnost vyzkoušet něco nového. To se ukáže časem,“ usmívá se Pavel Puff ze strategického náboru Skupiny ČEZ.

Soutěž probíhala od 10. září do 19. října. Hlavním komunikačním kanálem se stala Facebooková stránka Práce v ČEZ. I díky této aktivitě na ní přibylo více než 900 nových fanoušků.

Pro ty, kteří si aplikaci nestihli vyzkoušet, se připravuje její nesoutěžní verze. Ta bude přístupná na adrese: http://apps.facebook.com/cez-brigada/

Ladislav Kříž, mluvčí ČEZ

zdroj: tisková zpráva

Reklama