V sobotu 24. září proběhne od 13 do 17 hodin v areálu velkopopovického pivovaru soutěž týmů dobrovolných hasičů v požárním sportu. Můžete se těšit na požární útok, jehož nezbytnou součástí je souhra družstva, rychlost a přesnost.

Dovednostních soutěží o ceny se mohou účastnit také diváci. Pro hasení žízně bude připraven nepasterizovaný Velkopopovický Kozel 11° Medium.

pivo

Požární útok v pivovaru

hasiciOkrskové soutěže dobrovolných hasičů se zúčastní týmy Lojovice, Kostelec u Křížků, Těptín a Nechánice. Své síly poměří v běhu na sto metrů, při kterém budou muset zdolat dva metry vysokou překážku a přeběhnout téměř jeden metr vysokou lávku. Hasiči poběží ve stejnokroji a s výstrojí. Nebude chybět královská disciplína dobrovolných hasičů, požární útok, která napodobuje faktický ostrý zásah v případě požáru. Soutěžící se budou snažit pod tlakem proudící vody v co nejkratším čase rozložit a sešroubovat hadice a naplnit koš, který slouží jako terč. Pro všechny nadšence bude připravena výstava hasičské techniky včetně funkčních i historických zásahových vozidel.

„V květnu jsem se zúčastnila hasičské soutěže, kterou pořádal okrsek Kamenice a napadlo mne uspořádat podobnou akci u nás v pivovaru. Nahrává tomu i fakt, že Kozel je dlouhodobým partnerem sborů dobrovolných hasičů a velmi si váží jejich mnohdy nedoceněné práce. Rozhodli jsme se tedy pro přípravu prvního ročníku okrskové soutěže a těšíme se na všechny závodníky i diváky, kteří příjdou dobrovolné hasiče podpořit,“ nastiňuje zrod akce Kozel hasičem vedoucí návštěvnického centra pivovaru, Eva Kršňáková.

Zkuste si to také!

Pro diváky budou připraveny samostatné soutěže o ceny. Zájemci se tak na malou chvíli mohou přenést do role hasičů a zkusit si například v co nejkratším čase obléknout do hasičského stejnokroje. V dalších kláních se budou smotávat či sešroubovávat hasičské hadice na čas.

zkusit

hasičské soutěže jsou připraveny i pro návštěvníky

relax

v pivovaru se najde i místo pro relaxaci

Nepasterizovaný speciál a hasičské speciality v pivovarské hospodě

Během celého odpoledne bude otevřena prohlídková trasa pivovaru, jejíž součástí je i speciální ochutnávka nepasterizovaného piva Velkopopovický Kozel 11°Medium. V Kozlím obchůdku budou k dostání kromě běžného kozlího sortimentu také originální hasičská trička. Na počest hasičského dne budou v pivovarské Kozlovně připraveny ohnivé hasičské speciality. O čestnou stráž u brány pivovaru se postará živý Kozel Olda mladší.

Velké Popovice

mapa

 

Reklama