Obvykle na tomto místě čtete informace od našeho šéfredaktora Radka Kříže. Kromě toho, jaká budou další týden témata, se dozvíte i něco málo drbů z porad. No, Radek už několikrát článek nabízel redaktorům, tak jsem se ho tentokrát chopil...

Poslední dobou se u našeho šéfa Radka Kříže projevují tendence přenechat psaní týdenního editorialu na někom v redakci. Kdysi se toho chtěla chopit Saša Stušková, ale nakonec neměla dost morálky. Na středeční poradě Radek zase trochu rýpnul, a tak jsem se rozhodl, že editorial tentokrát napíšu, a nepěkně to v něm šéfovi vytmavím za nás za všechny.

Nejprve ale k bojišti

Naše pravidelné středeční porady se konají v Radkově kanceláři. Když do ní vejdete, uvidíte po pravé ruce šéfův kutloch s počítačem a vlevo pak naši redakční pavlač, sestávající se ze dvou červených křesel (v tom strategicky blíže ke dveřím sedává Klárka Wimmerová, v tom pod oknem pak Dana Haklová), konferenčního stolku a výslechové sedačky, kde se v jednom koutku krčím já a v druhém chudák Saša (a snažíme se tvářit nenápadně). Big Bosss si vždy přisune své kolečkové křeslo před kutloch, aby na nás dobře viděl. Po ruce má také vždy dostatek házecích předmětů, těmi trestá, když se mu nezdají výpovědi. Nuže tak to u nás vypadá.

A co se dělo ve středu?

Hned po usednutí na přidělená místa si Saša všimla, že Radkovi pevně visí. Asi vás zajímá co? No, mě vlastně také, tak doufám, že se Saša nebo Radek pod novinkou svěří.

Celý výslech (to je naše redakční domácké označení pro středeční porady) měl vůbec podivný sexuální kontext. Když Radek oznamoval, že máme novou externistku Janu Ládyovou, jejíž články budou vycházet vždy v pondělí, a dozvíte se v nich vše o významných ženách česko-evropské historie, koňačku Danu náramně zajímalo, kdy bude díl o Kateřině Veliké, a jestli je pravda, že souložila s koňmi.

Vzápětí se Klárka s Radkem dohodli, že si na Vánoce vymění partnery, ježto Radek trpí poruchou identity a Klárka chce otestovat, jestli Radkova Klára je pořádný chlap. Co na to řekne Klárčin Kuba, to ještě nevíme, ale Radek dobře vaří, tak to snad projde. I kdyby nakonec došlo k nějaké kolizi, nebude to žádná tragédie, ježto se nám šéf svěřil, že už má vybrané místo na hrob s výhledem na Brdy. No, doufám, že všichni zúčastnění z plánovaného podniku napíší reportáž.

Celá nastalá situace u výslechu dohnala Sašu k přiznání, že kromě Ládi má ještě přítele v Anglii. Hlásit se to musí, Láďo, měl by sis doma udělat pořádek...

A tím celý výslech skončil.

Témata na příští týden

Samozřejmě jsme se na vás, milé čtenářky, taky smluvili a naplánovali na každý den nějaké to témátko, při kterém se vykašleme na práci, a budete za nás psát vy.

  • V pondělí 15. 10. 2012

Pomůžete s prací mé maličkosti. Psát mi budete o svých jizvách a modřinách, a hlavně o tom, jak dobře se vám hojí.

  • V úterý 16. 10. 2012

Bude odpočívat Saša a vy jí můžete zásobovat svými poznatky ohledně toho, jak umíte hospodařit s penězi.

  • Ve středu 17. 10. 2012

Bude mít první den bez práce Dana. Ptát se vás bude, zda máte nohy v kozačkách spíš do O, nebo do X.

  • Ve čtvrtek 18. 10. 2012

Aktivnímu flákání se bude věnovat i Radek, zásobovat ho můžete příspěvky na vztahové téma: Když vyprávíte příběhy, skáčete si do řeči?

  • A v pátek 19. 10. 2012

Odpočine si opět Dana. (No jo, to bude tím místem na křesle, ale příští týden jí ho zasednu, abych měl dvě editace já, hahá!) Posílat jí můžete příspěvky o dětských plenách - tedy zda máte raději moderní, či třeba látkové...

Málem bych zapoměl: Fotogalerie

Ještě jsem dostal befelem, že mám upozornit na nové fotogalerie, které spouštíme v článcích. Týká se to hlavně některých článků módních a cestovatelských, ale sem tam se najde fotogalerie třeba i v rozhovoru a dalších materiálech. Máte tak tedy možnost prohlédnout si fotky ve větším měřítku a pěkně pohromadě.

Ptáte se, jak fotogalerii poznáte? Jednoduše, když přejedete po fotce, objeví se místo kurzoru ručička, pak už stačí jen kliknout a galerie se otevře.

A víte co? Zkuste si to rovnou...

Tak jsem snad na nic nezapomněl, běda mi při dalším výslechu, jestli ano...

Reklama