Novinky

V rozumném množství bylinky neuškodí

Nepřejídá se chemií, ani bylinkami. Snaží se žít zdravě a věří v pitný režim. K lékařům moc nechodí, nemoci řeší samoléčbou. Kdo? Čtenářka PBD.

Čtenářka PBD hubí choroby doma sama. Jak k tomu dospěla?


Dobrý den.

Nejsem z těch, co by měli doma lékárnu plnou tabletek na kde jaké píchnutí, bolístku či rýmičku. Ale za to máme hojnou zásobu různých bylinkových čajů, ať už jednodruhových tak různých směsích určených pro různé potíže.

Nechci ale tvrdit, že doma nemáme žádnou pilulku, to by byla lež... Máme doma takové ty růžové:)

Nejsem zastáncem toho, že by člověk na vše měl používat jen bylinky a tkz “babské rady“. Myslím si ale, že v rozumném množství bylinky ani babské rady neuškodí - se vším dá přehnat a přece nic se nemá přehánět:)

Když na mě leze nějaký bacil,naordinuju si bylinky, zvýším pitný režim a také ten klidový. Občas se napařím a nebo si při uporném kašli nahřeju hrudník tak jak to dělávala babička. Spusty nechemických postupu jsem okoukala od babičky a maky-a teď je na sobě či partnerovi praktikuji dále.

Když mě ale jednou za čas přepadne bolest a nějací skřítkové pořádají v mé hlavě nekonečnou technoparty – tak po růžové tabletce bez výčitek sáhnu, protože přece nebudu sama sebe týrat:) Bolestem hlavy se snažím předcházet tím, že dostatečně piju (teda nealko, alkem si bolest hlavy člověk většinou přivolává:) a v tomto období si zbytečně neškvařím hlavu na slunci(teda ani zbytek těla:)

A jestli nosím nějakou první pomoc v kabelce?:) Ano, mám tam „KPZ“ a v ní jsou mimo jiné i dvě růžové pilulky a jedno malé balení sody – partnera občas postihne pálení žáhy a soda je lepší jak nějaké předražené přípravky na tento problém, třeba ty na „r“ a vodu v kabelce nosím vždy a nebo jde vlastně takřka kdekoliv koupit, ať už na zapití růžového prášku či na namíchání „drinčíku“ ( tak říkáme sodě ve vodě:)

Naštěstí u nás léky pravidelně brát ani jeden nemusí a nepravidelně si tak jednou týdně (teda když si vzpomenu) zobneme „mulťák“- více to nemá cenu,snažíme se jíst pestře a přece jen požírat „mulťáky“ či jiné doplňky stravy dle příbalového letáčku sice dělá radost výrobcům,pokud po „dojedení“ zakoupíme další balení... ale tělu to radost nedělá, protože všeho moc škodí a my si pak,při pojídáním dle příbalových letáčků,pořizujeme vlastně jen drahou moč, protože jak je známo,co tělo nepotřebuje, to vypustí – a tělo nepotřebuje x potravinových doplňků denně, to potřebují jen výrobci.

Nevím sice, jestli to je genetickou výbavou, nebo mým přístupem – ale u obvodní lékařky jsem byla před pěti lety, když jsme se tam nahlásila a dvakrát na preventivní prohlídce, na kterou si mě vyžádala když jsem si volala kvůli nějakému infu. Protože jak říká má lékařka – občas si mě musí zkontrolovat, protože by jinak nevěděla, že mě vůbec má v kartotéce. Můj partner má stejnou lékařku a preventivně je kontrolován když si jde pro kartu. S bacilama či nemocema k doktorce nechodíme – ty si zabíjíme doma sami:)

S pozdravem,

PBD

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. 7. 2013: Tabletky, bez kterých se neobejdete

 • Potřebujete ke svému normálnímu fungování nějaké medikamenty?
 • Máte v kabelce záchranné tabletky pro případ nouze?
 • Napište mi, bez jakých tabletek se neobejdete v běžném životě i v krizových situacích!
 • Jaké prášky s sebou nosíte v kabelce?
 • Patříte mezi polykače, nebo se tabletkám vyhýbáte?

Můžete také popsat svůj přístup k polykání prášků. Své příspěvky posílejte nejpozději 22. 7. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, nabušeného balíčku potravinových doplňku pro zdraví, který obsahuje: Multi-tabs pro dospělé a děti od 10 let 90 tablet – vitamíny, minerály, Houbové quarteto 60 tablet – upevňuje zdraví a vitalitua Karnitin 30 tablet – příznivě ovlivňuje spalování tuků, dbejte, aby váš příspěvek dorazil do redakčního e-mailu včas a aby byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

houbovekarnitinmulti-tabs

   
22.07.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [9] denisa23 [*]

  Můj manžel věří na bylinky,léků se bojí.

  superkarma: 0 24.07.2013, 15:41:16
 2. avatar
  [8] marde [*]

  Také raději používám bylinkySml16

  superkarma: 0 22.07.2013, 22:14:44
 3. [7] free [*]

  Zrovna začínám pěstovat Kalisii vonnou,  tak uvidím

  superkarma: 0 22.07.2013, 18:33:45
 4. avatar
  [6] monkee [*]

  To tkz má být správně tzv., že?

  Používání bylinek tě šlechtí, ale dokonalá budeš, až vyřadíš i růžové pilulky a partnerovi vymluvíš sodu, což je na pálení žáhy jako hrom do police (zlo vyháníš ještě větším zlem). Náhradní řešení si určitě vygůglíš, o tom žádnáSml32.

  superkarma: 0 22.07.2013, 18:20:27
 5. avatar
  [5] lenig [*]

  PBD — #3 na močák tu mám taky bylinkový čaj přímo od "báby Kamenické"...a od jisté doby už nepotřebuji ATB, ale stačí mi pít tento čaj Sml67

  superkarma: 0 22.07.2013, 16:10:46
 6. avatar
  [4] PBD [*]

  V19 — #2Mě také pomáhá:) na léky a lékaře jsem nezanevřela,ale když to jde(a je to rozumné) tak se lékům ráda vyhnu:)

  superkarma: 0 22.07.2013, 15:27:22
 7. avatar
  [3] PBD [*]

  lenig — #1O tom žádná - na zlomenou ruku aj. bylinky opravdu nezaberou.. Ale  zas naopak při "nachcípání" kašli, nebo třeba i nachlazeném močáku atd...-to na bylinky nedám dopustit. Přijde mi zbytečné do sebe rvát tunu prášku a pak se divit,že mi nezaberou když na mě vleze zuřivá angína apod. A taky mi přijdou bylinky a baské rady o dost levnější jak léky:) takže šetřím sebe i peněženku,když dávám prostor bylinkám:)

  1. na komentář reaguje lenig — #5
  superkarma: 0 22.07.2013, 15:26:23
 8. [2] V19 [*]

  na prírodnú lekáreň nedám ani ja dopustiť - veľmi mi pomohlaSml22

  1. na komentář reaguje PBD — #4
  superkarma: 0 22.07.2013, 15:10:32
 9. avatar
  [1] lenig [*]

  bylinky i babské rady jsou mnohdy lepší než pilulky, ale někdy prostě nestačí Sml80

  1. na komentář reaguje PBD — #3
  superkarma: 0 22.07.2013, 15:00:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme