Téma dnes vybízí k žertovnému finálnímu rozstřelu. A tak jsem svým kolegyním položil zákeřnou otázku. Zajímala mě první reakce, která z nich vypadne, aby se nemohly vymlouvat, že si nedovedou vybrat.

Když na někoho vybafnete otázku, jeho první reakce vám hodně prozradí. Když jsem zkoumal, jestli v redakci vyhraje pivo, nebo víno, použil jsem právě tuto metodu. Tedy trochu zprostředkovaně, pomocí Lucky Paličkové, protože sám edituji 300 kilometrů od redakce.

Výsledky jsou věrohodné, Lucka by je nezfalšovala a o metodě byla dostatečně dobře proškolena. Tak tedy...

Dívej se mi zpříma do očí a odpověz: Pivo, nebo víno?

  • Dana Svobodová: Jednoznačně víno.
  • Klárka Wimmerová: Víno.
  • Saša Stušková: Slivovici!
  • A Lucka Paličková dodává: Obojí, záleží na náladě.

Tady je vidět, že Lucka nad tím měla víc času přemýšlet. No, nevadí. I kdyby vypálila pivo, na výsledku to nic nemění. Já jako abstinent se samozřejmě neúčastním. Resumé tedy zní:

V redakci vítězí víno!

Trochu mě mrzí, že nejsem psycholog, protože v tom případě by mě jistě zaujala odpověď Saši. Co bych asi dovedl z takové odpovědi vyvodit? Šikanu ve škole? Problémy v rodině? Saši, nic si z toho nedělej, hlavně, že už to máš za sebou!

Téma dne 5. září 2013: Pivo, nebo víno

  • Jste pivařka, nebo vinařka?
  • A dokážete svůj vztah k těmto dvěma mokům popsat?

Toto téma je pojaté trochu jinak, než jste byly doposud zvyklé. Jeho stěžejní část bude sice postavena na čtenářských příspěvcích, ale ty vyjdou během dne jen 4. Posílat příspěvky můžete 5.9.2013 na e-mailovou adresu redakce do 12.30 hodin. Příspěvky, které přijdou později už nemají šanci na uveřejnění, byť by byly sebelepší. A proč tohle omezení?

Celé dopoledne budou vycházet redakční novinky, ve kterých se budou k tématu vyjadřovat osobnosti a odborníci. Krom nich budeme vydávat i novinky z aktuálního dění.

Odpoledne pak z příchozích čtenářských příspěvků vybereme 4 nejlepší a ty postupně uveřejníme (cca ve 13.30, 14.00, 14.30 a 15.00). Jakmile budou uveřejněny všechny čtyři, vydáme anketu (odhadem v 15.10), ve které budete mít přesně hodinu na to, abyste rozhodly, který z uveřejněných příspěvků je nejlepší a zaslouží si dárek. Jakmile tato dramatická hodina skončí, skončí i téma a bude následovat vyhlášení.

Doufáme, že vás tahle změna v editaci bude bavit!

A o jaký dárek budete takto soutěžit? Myslím, že je vhodný pro pivařku i pro vinařku, ale vzhledem k jeho křehkosti by bylo dobré, dojít si pro něj do redakce (to se pak ještě s výherkyní domluvíme). No, zasláním příspěvku každopádně souhlasíte s tím, že vám bude výhra doručena s rizikem poštovního rozbití. Cena totiž je: šest piv Gambrinus s příchutěmi a dvě krásné skeleničky na šampaňské.

vyhra

Reklama