Rodina

V půldruhé ráno šla včera spát čtenářka a noční můra Bokul

Příspěvků je dnes v redakční poště skutečně velké množství. Svědčí o tom i fakt, že jsem se teprve teď dostal k příspěvku čtenářky Bokul, který přišel v půldruhé ráno.

Čtenářka Bokul o sobě hrdě prohlašuje, že je noční můra. Více už v jejím příspěvku k dnešnímu tématu: Kdy chodíte na kutě?


Milé čtenářky,

tou dobou, kdy začínám psát svůj dnešní příspěvek, většina z Vás spí... je patnáct minut po jedné hodině ranní a já se chystám sepsat něco málo o mém spaní (nebo spíš bdění?).

Se spánkem jsem měla problémy už v pubertě. Na vysoké škole pro mne byla noc nejlepší dobou pro učení... učila jsem se klidně do 6 hodin do rána a v osm hodin jsem konala zkoušku :-) Navíc to nefungovalo tak, že bych po zkoušce zalezla do postele a spala. Tak nějak žiju se spánkovým dluhem už dost dlouho.

I v těhotenství jsem nespala příliš. Takže pokud bude syn jednou noční můra po mně, nemohu mu to vyčítat.

V současné době využívám noční hodiny hlavně k řešení pracovních úkolů - ačkoli přiznávám, někdy se chytám za hlavu, jak to působí na lidi ve firmách, když píšu emaily v noci. Tu a tam se setkám s redaktorkou, která pracuje taky v noci a já mám aspoň malou útěchu v tom, že v podobném režimu práce v noci nejsem sama :-)

Nicméně nebojte se, i já chodím spát. Pokud pracuji u PC, málo kdy se mi stane, abych šla spontánně spát. Většinou mě odvolá synek, který potřebuje mateřské mlíčko :-) Pokud neusnu, jdu pokračovat v práci. Na „bibání“, jak Davídek označuje svoji touhu „napít se“, se budí většinou kolem druhé hodiny ranní. Když u něj v posteli neusnu, dokážu být vzhůru do čtyř i do pěti, kdy manžel vstává. To pak na něj čeká s láskou připravená snídaně :-)

Spím tak jak mi dovolí syn :-) Rozumějte, já jsem v drtivé většině případů iniciátorem vstávání, je mne syn musí pustit. Většinou vstáváme mezi 7 a 9 hodinou. Je to velký rozptyl - já vím :-)

Přijdou ale dny, kdy potřebuji hodně pracovat a usnu u ukládání syna a manžel má pak úkol mne vzbudit. To se mu ale ve většině případů nedaří.Já se pak budím kolem 3 hodiny ranní a musím zase chvíli ponocovat, abych usnula.

Dost podivný režim, vřele doporučuji, aby si ze mne nikdo nebral příklad. Kamarádka mi říkala - no jo no, to jsou ty kojící matky, ty vydrží všechno :-D

Manžel samozřejmě není příliš nadšený mým spacím režimem :-), tak se mu to snažím oplatit občas nějakým tím překvapením :-D

Na závěr mohu shrnout svůj odstrašující případ do jednoho vysvětlení. Jsem trochu akčnější osoba, plná energie (že by za to mohla ta moje sladká nemoc?), a tak usnu jen v případě, že své tělo prostě „utahám“. Doufám, že svůj spánek nikdy nebudu muset řešit u lékaře natož léky na spaní. Věřím, že až se dostanu do pracovního tempa, můj harmonogram se změní (i když pamatuji na to, jak jsem hrála PC hry do 4 do rána, pak jsem hodinu spala a chystala jsem se na vlak do práce - kolegyně v práci pak nechápaly, že vůbec funguji).

Pokud někdo máte podobnou výdrž, dejte určitě pod článkem vědět, budu ráda, když zjistím, že nejsem sama :-)

Zdraví,
Bokul ( v 1:30 :-) )

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

 • kazetaV kolik chodíte spát?
 • V kolik vstáváte?
 • A co váš partner?
 • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
 • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

   
22.11.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [9] denkas [*]

  Já taky ponocuju ,ale nevstávám!Sml30 už jako dítě sem si do noci četla-kolikrát sem dostala vynadánoSml80 Taky sem můra.Ale zase potřebuju v průměru spát těch 8 hodin. není problém jeden ,dva dny spát míň ,ale pak to musím dospat.

  superkarma: 0 22.11.2011, 14:34:11
 2. avatar
  [8] Jindriska8 [*]

  Já se hlásím taky mezi nespavce,chodím spát kolem 2 hod..Doma už všechny spí a to je nejlepší doba se vyřádit na PC,ale ty rána jsou hrozný.

  superkarma: 0 22.11.2011, 12:24:40
 3. [7] gabagabag [*]

  tak to je dost hrozné.Já bych umřela po týdnu v takovém režimu. naposledy ponocovat jsem dokázala ve 30.Těd jsem drzhý den naprd.Má známá má u syna diagnostikovaný, že opravdu mu stačí 3-4 hod. spánku.Ajinak celý den něco kutí

  superkarma: 0 22.11.2011, 12:18:08
 4. [6] Jarulka [*]

  Třeba něco aspoň vyhrajete :) hodně štěstí!

  superkarma: 0 22.11.2011, 12:12:16
 5. [5] Jarulka [*]

  bokul — #4 Tak to vás asi práce hodně baví a těšíte se na další den, že nemůžete usnout dříve. Já jsem také doma s dětmi, jen ta práce mi chybí a s ní asi i větší chuť do života, radši to zaspím :(

  superkarma: 0 22.11.2011, 12:06:35
 6. avatar
  [4] bokul [*]

  Jarulka — #2 Spíš bych čekala, že si poklepete na hlavu... no jo no, fakt se musím nejdříve "utahat", abych usnula :-D Prostě příval práce ve mně vyvolává energii k tomu pracovt víc... :-)

  1. na komentář reaguje Jarulka — #5
  superkarma: 0 22.11.2011, 12:00:59
 7. avatar
  [3] bokul [*]

  Důkaz mám i v podobě kliků zde na žena-in :-D  jinak jsem dnes vstávala před osmou... (7:45) :-D

  superkarma: 0 22.11.2011, 11:59:36
 8. [2] Jarulka [*]

  Obdivuji vás! Já bych padla za vlast asi!

  1. na komentář reaguje bokul — #4
  superkarma: 0 22.11.2011, 11:55:08
 9. avatar
  [1] bokul [*]

  Jakube, v půl druhé jsem dopsala příspěvek - spát jsem šla o hodinu později :-)

  superkarma: 0 22.11.2011, 11:54:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme