Bulvár

V příštím životě bych se chtěla narodit v Provence

Jsou lidé, kteří by svou rodnou hroudu nevyměnili za nic na světě, jiní jsou kosmopolitní a dokázali by žít kdekoliv jinde. Ke které skupině patříte vy, milé ženy-in?

provence

Dnes můžeme cestovat a poznávat cizí země celkem bez problémů. Možná toho využíváte, patříte mezi vášnivé cestovatelky a odškrtáváte si na mapě místa, kde všude jste byly. Možná se našla ta, která vám nějak přirostla k srdci a dokázala byste tam žít natrvalo.

 A tom bude dnešní hlavní téma.

Teď bychom se asi nejraději přesídlili do teplých krajin, ale ruku na srdce, chtěli byste tam strávit zbytek života? Patříte k lidem, kteří zastávají heslo „Všude dobře, doma nejlépe“, nebo si rychle zvykáte a dokážete být „doma“ tam, kde si pověsíte ten svůj pomyslný klobouk?

Za svůj život jsem toho zas tolik neprocestovala, ale díky své druhé profesi (kostýmní výtvarnice) jsem měla možnost poznat pár zemí a hlavně jejich obyvatele lépe, než kdybych tam jela jen na dovolenou. Nejlépe jsem poznala Finsko. Ani nespočítám, kolikrát jsem tam byla, ale vždycky, když jsem se tam vracela, měla jsem pocit, jako bych jela domů. Finové jsou přátelští, pohostinní a velmi společenští lidé. Ne na první pohled, ale když je více poznáte a oni vás pustí do svých příbytků a srdcí, máte pocit, že by se pro vás rozdali.

Když jsem tak jednou přemýšlela, jestli bych tam dokázala žít natrvalo, odpověď nebyla tak jednoznačná. Kvůli těm lidem snad, ale kazí jim to ta nekonečná zima. I když je krásná, čistá, pohádková a Finové dělají všechno možné, aby byla i snesitelná, je přece jenom moc dlouhá a drsná.

A já jsem teplomilec.

provence

Ale zase ne takový, abych dokázala žít někde na jihu. Čeho je moc, toho je příliš. Možná taková Provence, kde to alespoň fouká od moře. Když jsem před časem byla ve Francii, říkala jsem si, že to je země, kde bych se v příštím životě chtěla narodit. Kupodivu mě ani tak neláká Paříž, i když má nepochybně své kouzlo, ale na můj vkus je moc „navoněná“. Poklidný francouzský venkov s kamennými domy, vinicemi a vůní levandule... hm, to bych si nechala líbit.

A co vy, milé ženy-in?

Máte také nějakou vysněnou zemi, kde byste chtěla žít? Víte proč? Co vás na ní tak okouzlilo? Lidé, krajina, podnebí? Už jste byla na místě, odkud se vám nechtělo domů?

Dokázala byste žít jinde než v Česku? Už jste si to dokonce vyzkoušela? Žila jste nějaký čas v cizině? Odešla jste za prací, nebo jste se provdala za cizince? Jak jste si zvykala? Stýskalo se vám? Co vám brání v tom zvednout kotvy a zapustit kořeny někde jinde?

Napište nám na dnešní téma „Ve které zemi bych chtěla žít a proč?“

Na vaše příspěvky, zkušenosti, vysněné představy, postřehy, fotografie a příběhy se moc těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz  

Co si můžete „vypsat“ za odměnu?

Máme pro vás přichystaný tento krásný kosmetický dárek od Avonu

avon

Obsahuje koupelové mýdlo, pleťovou masku a tělové mléko s jasmínem a lenavdulí z Provance

   
02.03.2011 - Společnost - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [13] Izzy [*]

  Pro mě je také snem Provence. Jsem totiž milovnice provensálského stylu. Když tu nemohu žít, tak alespoň poznávací zájezd do Francie.

  superkarma: 0 29.04.2015, 08:37:27
 2. [12] petra.net [*]

  Já bych chtěla žít v Itálii,mám tuto zemi moc ráda...Takže být tam alespoň na pár měsíců...to je můj sen...Jinak potom Egypt ale to jen na dovolenou,podívat se na památky a odjet.

  superkarma: 0 03.03.2011, 13:49:31
 3. [11] Bubuhlubla [*]

  já bych brala Řecko,nějaký menší teplý ostrůvek nebo Karibik,zima není nic pro mě.

  superkarma: 0 03.03.2011, 01:23:34
 4. [10] sunnymoon [*]

  Já bych chtěla žít ve Švédsku u nějakého jezera, nebo u severního polárního kruhu...mám ráda i léto i zimu, ale kdybych si měla vybrat, jednoznačně bych byla pro tuhle zemi. Třeba se mi můj sen ještě vyplní :-)

  superkarma: 0 02.03.2011, 14:08:32
 5. avatar
  [9] QVERA [*]

  JÁ BYCH CHTĚLA ŽÍT V TEPLÍCH KRAJÍCH,NARODILA JSEM SE V LEDNU,TOŽ BY MĚ NEMĚLA ZIMA VADIT,ALE OPAK JE PRAVDOU,ZIMU NESNÁŠÍM HRŮZA ,BYLA JSEM V EGYPTĚ TAM JE TÉŽ NÁDHERNÉ TEPLO, AKORÁT TA DOVALENÁ JE ÚŽASNÁ,MOŘE TEPLOUČKÝ PROSTĚ NÁDHERA,ALE ZASE MI VADILO OKOLÍ A NOČNÍ ŽIVOT,TÉŽ JSEM BYLA NA FLORIDĚ,MAIAMI A TAM BY MĚ TO MOC VYHOVOVALO A LÍBILO TAK SNAD V PŘÍŠTÍM ŽIVOTĚ UVIDÍMESml16 Sml59

  superkarma: 0 02.03.2011, 12:44:10
 6. [8] Jenka2 [*]

  Provence nebo Chorvatsko. Teď na dovolenou, v příštím životě snad na furt Sml59

  superkarma: 0 02.03.2011, 12:18:32
 7. avatar
  [7] Clerenc [*]

  Letos nás tento kouzelný koutek čekáSml59

  superkarma: 0 02.03.2011, 10:55:04
 8. [6] macamala [*]

  Tenhle příspěvek mě natěšil na letní dovolenou. Už aby to bylo. Letovisko u moře, posezení, poležení na pláži a hlavně teploooo a slunce.

  superkarma: 0 02.03.2011, 09:54:55
 9. avatar
  [5] vodfon, kolie [*]

  Jsem ráda, že se s Provencí shodnem!Sml16

  superkarma: 0 02.03.2011, 09:26:28
 10. [4] helča 65 [*]

  Sml16 Neprocestovala jsem většinu světa, ale pár zemí jsem přece poznala, ale jsem zakořeněná v místě svého zrození a tím je krásná a slunná jižní Morava. Ráda poznávám různé země, ale vždycky se těším na návrat domů. Souhlasím s článkem, že Provence je zvláštní a velmi příjemný kus země, kde by se mi život líbil. Občas si představuju malý domeček na francouzském venkově uprostřed vinic a blízko moře. Ale to jsou jenom neuskutečnitelné sny! Ráda jezdím i do Rakouska, které je krásné a upravené, líbí se mi i ve Švýcarsku. Všude se dá najít něco krásného, ale nejkrásnější je, když máte místo, kam se můžete vrátit po cestách. Sml59

  superkarma: 0 02.03.2011, 08:55:58
 11. avatar
  [3] maje [*]

  já bych žila kdekoli, kde je klídek, teploučko, neuvěřitelné množství ovoce, zeleniny, bylinek, ryb a moře. místo, kde bych měla malý domeček a byla bych maximálně spokojenáSml24Sml24 nesnáším chladno a zimu a mráz z duše nenávidím

  superkarma: 0 02.03.2011, 08:31:00
 12. [2] Lisa11 [*]

  Já byla několikrát ve Španělsku. Jsem z něj unešená a ráda bych tam bydlela. Jenže bych se tam musela narodit. Jak jsem usazená v Čechách, mám zde vazby, tak bych to nedokázala opustit. Mně vyhovuje ten poklidný život jižních zemí, strava plná ovoce, zeleniny a ryb. A samozřejmě teplo. Navíc bydlím v jednom z nejstudenějších koutů naší republiky.A to nesnáším sníh a zimu.

  superkarma: 0 02.03.2011, 07:54:53
 13. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Tak tam bych také mohla žít. Znám paní, která se vystěhovala kdysi do Němacka a v 70 si v Provence koupila domek. Později odmítla jít k dětem do Čech a v 80  v Provence šla do Domova pro seniory.

  superkarma: 0 02.03.2011, 07:15:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme