.

V Praze otevře Creative World - unikátní prostor pro rodiny s dětmi, přátele poznávání, tvoření a hry napříč věkem

Rodina

V Praze otevře Creative World - unikátní prostor pro rodiny s dětmi, přátele poznávání, tvoření a hry napříč věkem

Creative World je místem pro všechny, kdo chtějí více než jen skákací hrady, klouzačky do kuliček a párek v rohlíku či hranolky pro děti.  

V Praze bude slavnostně otevřen 13. 12. 2014 v 10.00 hodin Creative World ve spolupráci dvou maminek Heleny Neumannové a Mileny Krčálové, obchodního centra AVION Shopping Park Praha-Zličín a rybářství Kolář. Nové unikátní místo pro volný čas rodin s dětmi nabídne originální koncept zábavy pro všechny generace a nadchne milovníky dobrého a kvalitního jídla se specializací na čerstvé ryby rybářství Kolář, maso, ovoce, zeleninu a mléčné výrobky od nejlepších farmářů v ČR. Do Creative world, který nyní roste v nákupním centru AVION Shopping Park na Zličíně, nebude vybíráno vstupné, platit budou návštěvníci jen za zážitek, který si v den návštěvy chtějí užít. Tvořit, poznávat, vonět, hrát si nebo ochutnávat budou na různých úrovních obtíží malé děti, větší i dospělí.

Creative World

Creative World  je novým konceptem zábavního areálu pro dospělé i děti, který se mění s jarem, létem, podzimem i zimou tak, jako příroda kolem nás. Creative world využívá tradic a svátků země, ve které se nachází. Všechny suvenýry, dekorace či dárky, které si návštěvníci vyrobí a posléze odnesou, jsou založeny na tvořivosti, hádání a kvízech, řešení úloh či příběhu a rozuzlení.

„Creative World vznikl na základě neuspokojivé nabídky zábavy a volnočasových areálů v Evropě, nikoliv pouze v ČR. Omezená nabídka nás vedla k tomu, abychom nekritizovaly, ale realizovaly.  Jezdit na horských drahách a jíst hranolky a hamburgery, sedět v 4D kině a nechat se unášet příběhem, je sice fajn, ale jednou za rok to stačí,“ shodují se Helena Neumannová a Milena Krčálová, hlavní protagonistky Creative world.  

„Jednou ze zájmových oblastí společnosti Inter IKEA Centre Group, která vlastní a provozuje nákupní centra ve 13 zemích Evropy, v ČR a SR pod obchodní značkou AVION Shopping Park, je orientace na rodiny s dětmi. Určitě se těšíme na aktivní spolupráci s tímto novým a zcela jistě atraktivním konceptem zaměřeným právě na naši cílovou skupinu. Věříme, že nám vzájemné propojení s konceptem Creative World a dalšími obchodními značkami, jako např. IKEA, ještě více pomůže v naplňování záměrů a cílů naší společnosti,“ říká Petr Navrátil, Ředitel nákupního centra AVION Shopping Park.

ATMOSFÉRA CREATIVE WORLD

Creative world tvoří venkovní a interiérový areál. Návštěvník vstupuje do přírodou vonícího prostoru s tématem české zahrady. Od  dekorací a nábytku přes šťavnatou naučnou stezku národního bohatství se svými kvízy a šiframi až po tvořivé altány pro maminky, děti, babičky i tatínky kutily. Dětem nabídne pohádkové kouty a prostor pro malou procházku zahradou ve čtyřech ročních obdobích se zážitky, které příroda nabízí. Všem napříč věkovou kategorií nabídne aktivní odpočinek. Návštěvníky vždy doprovodí příjemná hudba s českými písničkami pro děti, přírodními a pohádkovými zvukovými efekty pro skutečný návrat do dětství a pohádky.

Creative World

UKÁZKA VELMI BOHATÉHO PROGRAMU PRO MALÉ I VELKÉ

 • Creative Altán či Perníková chaloupka
 • Vílí altán s mušlí a perlovým pokladem
 • Brouzdání pískem a v pohádce v teplých měsících
 • Archeologické naleziště lastur, fosilií, kostí, kamenin či šperků
 • Naleziště drahých kamenů a zlata (od jara do podzimu)
 • Ježibabí doupě s drahokamy
 • Kouzelná vrba
 • Samoobslužná relaxační hala, která nabídne deskové hry pro rodinu, přátele, týmy i velkou skupinu s Honzou Vodičkou z Holoubkova, autorem několika úspěšných her v Evropě  
 • Druming zóna a zóna pro workshopy s bubeníkem a tanečníkem
 • Papírový svět - zóna pro stavbu domů, mostů, hradů, zámků, doupat, chaloupek z obřích kartonových kostek a kvádrů.
 • Spousta tvorby jako malování na kameny, decoupage a mnoho dalšího

STEZKY, KDE SE NIKDO NENUDÍ

 • Zahradnictví – zkouška znalostí z české přírody a zahrady
 • Farma - ochutnávka šťáv z českých plodů a bylinek, medu lesního, květového, lesního či lučního a jeho přínos našemu zdraví. Příprava vlastní svačinky dětí z ovoce, zeleniny a aktuálních čerstvých surovin
 • Tradice z českého kalendáře - do kterého měsíce zařadí maminka, tatínek či babička s dětmi vyřezanou píšťalku z vrbového dřeva? Zjistit lze v domečku Tradice z českého kalendáře
 • U zvířátek - kdo to zpívá? Pozná maminka, tatínek či děti zpěv našich ptáků? Kterou rybu jste chytili? Jak se oblékne myslivec?
 • Fámy a pověsti staré Prahy, královské klenoty nebo móda od prvobytně pospolné společnosti až dvacáté století a mnoho dalšího

Narozeninová zóna nabídne prostor pro nejrůznější oslavy malých i velkých skupin. Zóna nabídne aroma bar, české dobroty a spoustu chytrých her pro vzájemné poznávání členů rodiny, klubu, týmu i party přátel.

POZNÁNÍ I PRO NEJMENŠÍ

1. VENKOVNÍ MEGAPUZZLE  /život na statku a v lese pro děti od 3 do 9 let/

2. MEDÁRNA /se stáčírnou medu lipového, květového, lesního, kvízy a šifry z medu, dekorace i kvízy a šifry

 3. POHÁDKOVÁ ZAHRADA /Bylinky a plody hrou i čichem /pro děti od 3 let/

DOJÍCÍ KRÁVA S ČESTVÝM MLÉKEM a PĚČE O KONĚ, OVCE, KUŘATA A FARMU PRO MALÉ DĚTI

BABY ZONA/ do 3 let s prvky pro rozvoj jemné motoriky

POHYB V CREATIVE WORLD

 • Kopec radovánek se promění s nabídkou v každém ročním období - v zimě sáňkujeme, v létě otevřeme SLÁMOVÉ BLUDIŠTĚ

NUDIT SE NEBUDOU ANI TATÍNKOVÉ A MAMINKY

Pro dospělé je například připraven program, kde mohou vyzkoušet svoje znalosti o vínech nebo historii chmelu, k tomu všemu samozřejmě koštovat, prověříme znalost myslivosti, rybaření a koloběhu života v přírodě a potravinovém řetězci.

OD ZÁBAVY K DOBRÉMU JÍDLU OD ČESKÝCH FARMÁŘŮ

To nejlepší z masa, ryb, mléka, bylinek, rostlin i ovoce a zeleniny nabídnou čeští farmáři v Creative World, kteří patří do Asociace soukromého zemědělství v ČR sdružující přes sedm tisíc sedláků. Řadí se k nim chovatelé zvířat, kteří budou dodávat čerstvé hovězí, vepřové i kuřecí. Nebude chybět Angus maso z Kunclova Mlýnu nebo od farmáře Šebelky z Jižních Čech. Největší lahůdkou se však bezpochyby stanou speciality z českých ryb z Rybářství Kolář s produkcí pstruhů, sivenů, amurů, candátů, kaprů či štik ze 150 rybníků z překrásné přírody Vysočiny.

Ryby budou hrát také hlavní roli také při výrobě speciálních rybích lahůdek, které bude dodávat lahůdkářství Tržan z Čelákovic.

 • Rybárna

V Creative World bude možné denně nakupovat čerstvé sladkovodní ryby z Rybářství Kolář ze 150 rybníků  Vysočiny. Ryby si lze vychutnat na místě z grilu v Relaxační hale nebo si je upravit se svými blízkými doma.

 • Kvalitní káva nesmí chybět

Mezi italskými výrobci kávy společnost Dersut zaujímá jedno z předních míst, obzvláště co se týká kvality výroby. Společnost vznikla v Coneglianu po 2. světové válce. Kořeny společnosti však sahají až do 12. století. Zakladatelem Dersut Caffé SpA je hrabě dr. Vincenzo pocházející z rodu Caballiniů z Sassoferrata.Poté, co založil v roce 1949 Dersut SpA hrabě Vincenzo, byl také mezi zakladateli „Benátského společenství pražičů kávy“ (GTTC), budoucí „Asociace“, které byl po dvacet let prezidentem a následně prezidentem honorárním. Společnost pražičů trojích Benátek (následník GTTC ) kromě jiného vydalo „Certifikát kvality“ a navrhl značku „Italské kvalitní espresso“.

 • Pohoda s lahodným čajem Bioteque

Mezi nabídkou občerstvení samozřejmě nebudou chybět vysoce hodnotné BIO čajové směsi značky Bioteque v mimořádné kvalitě. A protože něco dobrého se rádo i ukazuje, nejsou barevné velkolisté čajové směsi nasekány najemno v čajových sáčcích, ale viditelně naplněny ve velkých aromatických skleněných nádobách. Tak lze různé BIO čaje vidět, cítit, ochutnat, jednoduše řečeno: „zažít radost z čaje“. Všechny čajové směsi BIOTEAQUE podléhají přísné kontrole ve smyslu nařízení EG-ÖKO (BIO-certifikát).

PRAKTICKÉ INFORMACE

Autorky projektu: Helena Neumannová a Milena Krčálová

OTEVÍRACÍ DOBA PRO ZIMNÍ MĚSÍCE

PONDĚLÍ AŽ PÁTEK: 10.00 až 17.00

SOBOTA AŽ NEDĚLE: 09.00 až 18.00

OTEVÍRACÍ DOBA PRO LETNÍ MĚSÍCE

PONDĚLÍ AŽ PÁTEK: 10.00 až 19.00

SOBOTA AŽ NEDĚLE: 09.00 až 19.00

Pro organizaci setkání rodiny, klubu, týmu nebo rezervací oslav a soutěžích: rezervace@creativeworld.cz

Creative World


 

   
09.12.2014 - Rodina - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [8] Mammut76 [*]

  Dobrý den byl jsem s dcerou navštívit zmíněný Creative World na Zličíně a byl to naprosto úžasný zážitek. Užil jsem si to já i dcera. Já po stránce gastronomie a dcera si užívala s vílou a vodníkem no paráda. Všem vřele areál doporučuji, konečně rozumný a kreativní prostor pro děti resp. pro celou rodinu. Díval jsem se, že v neděli 1.2. bude v areálu Dominik Hašek, tak jsem zvědav jaké to bude. Hezký den Ivo :D :D.

  superkarma: 0 30.01.2015, 10:18:11
 2. [7] mamaoma [*]

  kaba — #1 PRAHA je dobrý příklad - může se to otevřít kdekoliv - pokud se najde někdo, kdo by se tomu chtěl věnovat - to je asi ta největší překážka. V městečku, kde žiji, se brzy otevře tzv. Volnočasový dům - mám chuť získat "nadšence=spolupracovníky" a začít!

  superkarma: 0 16.12.2014, 08:46:33
 3. [6] mamaoma [*]

  VÍTÁM - jsem seniorka=babička 4 vnoučat. Mám ještě mnoho aktivit a tipů - výlety s vnoučaty, pobyty rodin s dětmi/seniorů s vnoučaty (spolehlivá CK - 15 let spokoje-nost), mnoho užitečných informací atd. Dohodnu se - ráda přijedu s tím vším seznámit ostatní. Sml16

  superkarma: 0 16.12.2014, 08:40:12
 4. avatar
  [5] vladka321 [*]

  samecka — #4 Chodím, chodím o 106, ale zatím nic platno Sml80.

  superkarma: 0 11.12.2014, 01:49:53
 5. avatar
  [4] samecka [*]

  vladka321 — #3 příště jděte k volbám Sml58

  1. na komentář reaguje vladka321 — #5
  superkarma: 0 09.12.2014, 19:38:08
 6. avatar
  [3] vladka321 [*]

  kaba — #1 Dejte to jako podnět Vašemu starostovi a uvidíte, proč se to nemůže otevřít také někde jinde.

  My se snažíme o prosazení vybudování autobusové zastávky v obci, aby děti nemusely docházet až kilometr za obec na silnici první třídy, kde není ani snížená rychlost, ani přechod pro chodce, ani značené upozornění na děti na silnici. A dokonce ani z obce nevede chodník po silnici na právě onu hlavní silnici, kde je autobusová zastávka. Jsme rádi, že tam alespoň vybudovala obec osvětlení. A bonbónkem je, že zřizovateli autobusu by zajížďka nevadila, ovšem obec prostě zastávku udělat nechce a nechce. Děti se samozřejmě snažíme doprovázet a vozit na zastávku, ovšem ne vždy je to slučitelné s pracovními povinnostmi. A nyní "babo raď".

  1. na komentář reaguje samecka — #4
  superkarma: 0 09.12.2014, 13:03:55
 7. avatar
  [2] Pajinka [*]

  nabídka lákavá, zajímaly by mě ceny atrakcí Sml58

  superkarma: 0 09.12.2014, 07:55:27
 8. avatar
  [1] kaba [*]

  super Sml16 a nemůže se otevřít i někde jinde než v Praze? Škoda! Sml15

  1. na komentář reaguje vladka321 — #3
  2. na komentář reaguje mamaoma — #7
  superkarma: 0 09.12.2014, 07:22:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme