Novinky

V pondělí se budeme věnovat dyslexii

Máme tu pátek a před námi je volný víkend. Abyste měly o čem přemýšlet, mám tu pro vás téma na pondělí: Máte doma dyslektika? Napište mi, budu se těšit.

Porucha čtení neboli dyslexie se u dětí objevuje stále častěji, skoro v každé třídě je nějaký dyslektik. Já nemám osobní zkušenost, ale znám pár dětí - dyslektiků a jejich rodiče to nemají jednoduché. Musely jste to někdy řešit se svými dětmi?

A víte, že v pondělí je Den dyslexie? V pražském Veletržním paláci v Národní galerii se koná 4. ročník Dne dyslexie. Akce je zdarma a trvá od 10 do 20 hodin. Pokud budete mít cestu kolem, přijďte se podívat.

dys

A téma na pondělí je: Máte doma dyslektika?

 • Nebo nějakého znáte?
 • Pokud ano, kdy jste na dyslexii přišli?
 • Jak jste postupovali, když jste to zjistili?
 • Mělo vaše dítě problémy ve škole?
 • Jak k dítěti přistupovali učitelé ve škole?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá příspěvek, knížku Věda zvaná rodičovství (nakl. IKAR). Příspěvky posílejte do pondělních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je DYSLEXIE. Moc Vám děkuju!

ku

   
06.09.2013 - Redakční novinky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] malinke-kote [*]

  já neměla dyslexii ale myslím že dysgrafii a měla jsem úlevy pouze na prvním stupni, do té doby se mě to trochu zlepšilo, ale nebylo to úplně na 100% a mám to tak trochu i do dnes.

  Měla jsem kratší diktáty, hodnocení úplně jiné, neboť dám příklad za jednu chybu snížená známka, já to měla až za dvě chyby atd .... ale je pravda, že dítěti to občas trochu vadí, protože ve třídě pak na ně žáci koukají trošku jinak, protože mají úlevy a jsou na tom trochu lépe v hodnocení, ale dítě za to bohužel nemůže Sml80

  superkarma: 0 09.09.2013, 05:03:46
 2. avatar
  [4] monkee [*]

  kobližka — #2 Myslím, že jsi libuninu úvahu vůbec nepochopila. Já dyslektiky doučuju...

  superkarma: 0 08.09.2013, 10:29:11
 3. [3] Rikina [*]

  No, měla jsem ho doma. Na zabití. Sml57 Ale co se dalo dělat. Sml80 Ovšemže dítko mělo problémy ve škole, ale ne vždy kvůlivá tomuto. No a učitelé... jsou prostě učitelé. Taky jenom lidi. A na Den dyslexie fakt nejdu, to znám lepší zábavu.Sml80

  superkarma: 0 08.09.2013, 09:49:07
 4. avatar
  [2] kobližka [*]

  libuno — #1 Jak může učitel za dyslexii některých žáků?To mi asi provrtá hlavu,než na to přijdu....fakt úderná myšlenka Sml68

  Hledáš chybu,hledáš spasitele...no,tak prostě ty děti shodíme ze skály,ne?

  1. na komentář reaguje monkee — #4
  superkarma: 1 07.09.2013, 19:06:40
 5. [1] libuno [*]

  Dyslektik. Já ten pocit měla, ač dyslektik ve finále nebyl. Můj syn. Asi bych řekla, že to tenrát bylo ADHD, které bylo pro mě zničující. Do školy o rok déle, třebaže narozen v prázdninových dnech. Vystudována střední škola bez problémů,VŠ také.

  Dnes je tolik poruch učení. Nicméně jedna věc, která patří mezi poruchy je - povídat si s dětmi, v přírodě předávat vědomosti (mnoho rodičů to nedělá). Doma se nekomunikuje, rodiče jen stěží napíšou s dětmi úkoly.

  Dyslektiků přibývá přímo úměrné, ač já ten pocit nemám. Kde je chyba? V rodičích? V učitelích? Kdo koho spasí? Co s nimi?

  Rodiče, kteří s láskou a slasti dělali své potomky, by se svým dětem měli věnovat. Abychom se jednou nevrátili do doby kamenné.

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  superkarma: 1 07.09.2013, 18:57:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme