Čtenářka Lenig pere pravidelně v pondělí a pere ráda, dokonce i žehlení ji baví. Jediné, co z prací okolo oblečení ráda nemá, je jeho vyspravování, kterému se občas také nevyhne...

Praní a žehlení má ráda čtenářka Lenig. Prádla ale moc nemá, tak pere jen jednou týdně...


Hezký den redakci i ženám-in!

V pondělí si vždy si přeji, aby bylo hezké počasí! Nerada suším prádlo v bytě. A taky proč, když mám balkon :-)

V neděli večer si roztřídím prádlo, v pondělí k němu ještě přidám to, co jsme o víkendu nosili, seberu utěrky v kuchyni, pyžama v ložnici, osušky a ručníky v koupelně a hned po ránu pouštím pračku. Jsme doma již jen dva, takže každý týden mám jednu várku „bílého“ a jednu barevného prádla a potom podle stavu. Manželovy montérky a pracovní oděv, jindy zase povlečení, příště třeba záclony a závěsy nebo v zimě svetry a bundy.

Pokud je opravdu hezky a vše uschne, tak ještě v pondělí navečer nebo v úterý vyžehlím a je to :-)

Praní mi vůbec nevadí, protože pere automatická pračka a žehlím moc ráda. Horší je to se spravováním prádla, ale to jsou většinou jen manželovy montérky, někdy mu nažehlím záplatu, jindy malinko vyspravím. Jinak nevím, jak to děláme, ale moc prádla na správku již nemám. To si pamatuji hlavně z doby, kdy byly děti malé.
Nyní sem tam tatínkovi přišiju knoflík nebo šňůrku na cíchy, ale naše povlečení je již převážně se zipem.

Právě jsem pověsila první várku a pračka pere již další. Dneska jdu ještě svlékat povlečení, tak mám o zábavu postaráno a o prádlo i na zítřek.

Přeji hezký den,
Lenig

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. 9. 2012: Praní

  • Kdy už je, podle vás, oblečení špinavé?
  • Kdo ve vaší domácnosti pere?
  • Máte doma tahanice okolo čistoty prádla?

garnierKaždý přistupujeme k praní oblečení jinak, to co jeden člověk považuje za špinavé, další nosí ještě 14 dní. Posílejte mi své příspěvky o praní ve vaší domácnosti, obzvláště mě zajímá, jestli kvůli u vás praní vznikají nějaké třecí plochy a dohady. Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 17. 9. 2012 do 15.00 hodin. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, jehož autorku odměním pěkným dárkem. Jakým? Aby si už nedělala s praním vrásky, mám tu připravený GARNIER Ultra Lift denní krém a sérum - kompletní péči proti vráskám.

Reklama