Pondělní téma se bude týkat valné většiny z nás. Dáme řeč o brýlích. O brýlích nenáviděných, ale i milovaných. Zatracovaných, i velebených. Jaké jsou ty vaše? Už jste si zvykla, nebo vás stále štvou?

Téma brýle je hodně široké. Některá z nás je nosí už od školních let a bez nich by se cítila jako nahá v trní. Na jinou teprve čekají a věřte, že jejich čas jednou přijde. Bojíte se té chvíle? Nebo si z toho hlavu nelámete a docela se těšíte, až půjdete vybírat obroučky?

První signál, že s vašima očima není něco v pořádku, vychází paradoxně od rukou. Knihu nebo noviny oddalujete tak dlouho, až zjistíte, že už vám ruce nestačí. Vaše okolí začne mít hloupé poznámky a začne si vás dobírat.  Je na čase zajít k očnímu. Napřed je to jen půl nebo tři čtvrtě dioptrie, a když je dostatek světla a písmenka „přijatelné“ velikosti, ještě se bez nich obejdete. Ale počet dioptrií roste pomalu a plíživě úměrně s přibývajícími léty. Pro někoho je to deprimující, jiný se smíří a povýší brýle na módní doplněk.

Jak jste na tom se svými dioptriemi vy, milé ženy-in? Nosíte brýle na dálku, nebo na blízko? Pamatujete si na své první brýle? Styděla jste se za ně? Obejdete se bez brýlí, nebo jsou vaším každodenním průvodcem a nezbytným společníkem? Střídáte brýle s kontaktními čočkami? Šla byste na operaci očí? Co vám na brýlích nejvíc vadí? Kolikatery brýle vlastníte?

Napište nám na pondělní brýlové téma, vyfoťte nám třeba své nejhezčí exempláře a pošlete na náš redakční e-mail.

Na vaše příspěvky se těším už dnes na redakce@zena-in.cz 

Nejzajímavější příspěvek odměním toutopraktickou taškou značky Donna Karan  

cena

Reklama