Tuhle dovolenou jsem si naplánovala schválně na konec prázdnin. Venku už není takový hic, září je už na dosah a já se těším, že si urvu ještě týden horkého sluníčka a teplého řeckého moře. Bude to taková rozlučka s létem, už teď si blaženě představuju, jak budu ležet příští týden na lehátku a budu od knížky odskakovat do moře.
Jak jsem dneska poslouchala zprávy, je tam tedy dost vedro, kolem 35 stupňů, což je na mě dost. Jede s námi náš osmiletý Albert se svým stejně starým bratrancem, takže se nudit určitě nebudou a já budu v klidu odpočívat a nabíjet si baterky pro podzimní pracovní shon...
Rhodos

V Řecku jsem byla naposledy před čtyřmi lety na Lefkádě. Byla krásná, úžasné pláže, teplé moře a červencové vedro. Tyto ostrovy - souostroví Dodekanesos se svým Rhodosem znám jen z průvodce a ze článků, které u nás vycházejí. Těším se, čím nás překvapí. Těším se na večerní procházky, na taverny a teplou noc. Je to sice jen týden, ale to je pro mě akorát. Rozkoukat se, něco si užít, vyrazit na výlety a příští sobotu zase zpátky. Pak mě čekají přípravy do školy, nákup nových kalhot a bot - zase to dítě ze všeho vyrostlo... a práce v redakci.

Až se za týden vrátím, dám vám vědět, co se mi líbilo a jaké historky jsme zažili!

Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanesos a také čtvrtým největším ostrovem Řecka. Leží pouhých 18 km od Turecka. Díky půvabné přírodě, krásným plážím a znamenitě zrestaurovaným stavbám z dob Johanitů, je ostrov již velmi dlouho vyhledávaným místem turistů ze všech koutů světa. Na severním výběžku ostrova leží město Rhodos. Na východním pobřeží ostrova, jehož dominantou je známý Lindos, se nachází celá řada letovisek jako Koskinou, Faliraki, Kolymbia nebo Pefki. Moře je zde klidnější, jsou zde písečné pláže. Na západním pobřeží způsobuje vítr větší vlny, a potěší tak zejména příznivce vodních sportů. Pláže jsou zde s jemnými oblázky, místy písčité. Ostrov je velice kosmopolitní, vedle Řeků tu žije značný počet Angličanů, Skandinávců, Turků, či přistěhovalců z Afriky. Všem ostrov učaroval natolik, že se zde rozhodli usídlit natrvalo.

 

Rhodos

Na Rhodos letíme s cestovní kanceláří Alex.

Byl jste někdo na Rhodosu? Máte pro nás nějaký zajímavý tip, kam se podívat?

lupa

Reklama