Bulvár

V Paříži manga, v Praze KomiksFest!


Již zítra v Praze začne druhý ročník festivalu, který vzdá hold kresleným příběhům. Spousta obrázků s bublinkami. Celý týden až do 3. listopadu se budete moci těšit z různých doprovodných kulturních akcí, workshopů, přednášek, autogramiád a také se zapojit do různých diskuzí. Možná vás překvapí přednáška na téma intimního života kreslených postaviček ze slavného Čtyřlístku.

 

V Paříži naopak vzdají hold pouze kreslenému stylu manga. Ten k nám přichází z Japonska, kde už má takovou oblibu, že ho tam čtou naprosto všichni. Děti, dospělí, ale i dědečkové s babičkami. Je charakteristický svými roztomilými postavičkami, které mají nádherně rozevláté vlasy, velké oči, dlouhé nohy a ženy bujné poprsí. I když je jim třeba jen 15 let. Manga se zaměřuje také na vykreslení pocitu postavičky. Příběhy, ve kterých se nacházejí, jsou inspirovány sci-fi, pohádkami, hororem, mytologií, detektivkami, ale také pop kulturou.

 

Máte ráda komiksové příběhy? Jaké komiksy jste četla nejradši jako malá? Jaké si ráda přečtete i dnes? Líbí se vám manga? Co vás na jejich kreslených postavičkách zaujalo nejvíce?

   
26.10.2007 - Kultura - autor: bezradná Eleonor

Komentáře:

 1. avatar
  [3] kalča [*]

  Komiksy

  superkarma: 0 26.10.2007, 13:58:40
 2. [1] Draco [*]

  V dětském věku u mě jasně vedl " " A stejně vlastně nebylo moc na výběr

  superkarma: 0 26.10.2007, 12:50:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme