Bulvár

V papučích na zahrádku


Bydlím v domku v městečku na kraji Prahy (5 000 obyvatel) a nic mi nechybí. Předtím jsem bydlela v Praze, bylo to fajn, ale už si nedokážu představit, že bych se stěhovala zpátky do bytu.

Nejvíc ze všeho miluji, když můžu ráno v pyžamu a pantoflích vyjít na zahradu a nestarat se o to, jak vypadám. A práci mám minuty pěšky, dobře placenou.

Doktoři na dosah, obchod každý den otevřen do 21hodin, sokolovna, posilovna, videopůjčovna, pizzerie, hospody, kostel, hotel, úřad i noční bar, kino je 15 minut autobusem, velký nákup jakbysmet.

Pamatuji si, jak jsem plakala, když mi ten můj oznámil, že budeme stavět a vezmeme si hypotéku. Jak mi bylo líto peněz, které jsme mohli utratit za krásné dovolené.

A teď je ze mě skoro pecivál, který si medí na zahrádce, a jsem tak líná chodit na návštěvy, že raději zvu přátele a příbuzné k nám. Naštěstí se všem u nás tak líbí, že se rádi a často vracejí.

Tuhle jsem potřebovala něco zařídit v Praze a zjistila jsem, že neumím zacouvat do mezery mezi auty. U nás to totiž není třeba.

Přeji všem, ať se jim daří plnit si sny, i ty, o kterých ještě nic netuší.


olafka


Milá Olafko,
děkujeme za pohodou sálající příspěvek.
A doufáme, že jsi nám, Pražákům, neodřela při parkování auto :-). Posíláme kabeličku na ty velké městské nákupy - až ji uvidíte, jistě neodoláte...

Články, které nás zaujmou, odměníme!

redakce@zena-in.cz

   
24.10.2005 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Susina [*]

  olafka: nic si z toho nedělej, já se po různých bydleních octla s rodinkou zpátky v paneláku, kde jsem strávila prvních 25 let svýho života a kde mě polovina obyvatel zná od plenek.. jen o patro výš..

  superkarma: 0 24.10.2005, 20:35:08
 2. avatar
  [7] Žábina [*]

  Susina: přesně tak

  superkarma: 0 24.10.2005, 17:18:37
 3. avatar
  [6] olafka [*]

  Susina: Jojo, jsem. Ona je to do jisté míry legrační historka, jak jsem se octla zpátky tam, kde mám spoustu příbuzných (např. starosta byl bratranec mýho dědečka)

  superkarma: 0 24.10.2005, 16:30:36
 4. avatar
  [5] Susina [*]

  olafka: no vždyť to Žábi píše, že malý městečko je něco jinýho, než vesnice.. a satelity jsou taky něco jinýho, to je hrůznost.. hlavně, že jsi spokojená..

  superkarma: 0 24.10.2005, 16:20:17
 5. avatar
  [4] olafka [*]

  Susina: No jo, vždyť já úplně zapomněla na děcka, já trubka - MŠ nová ZŠ zájmové kroužky i ZUŠ ve škole, v sokolovně sportovní, autobusy 4 a vlakem 25 minut do centra. Když jsem se nastěhovala, dojížděla jsem do práce. No a když je nejhůř a já se někdy zakecám s kámoškou v Praze, tak oželím 150 a jedu taxikem z konečný.Nebo volám a on pro mě dojede. Drahoušek Nebydlím v satelitním městečku, jen jsem se vrátila tam, odkud jsem do Prahy přišla Každému co jeho jest a nejdůležitější není kde, ale s kým, tedy pro mě

  superkarma: 0 24.10.2005, 16:11:21
 6. avatar
  [3] Susina [*]

  já bych nechtěla do těch městeček u Prahy ani za nic už jen z toho důvodu, že je problém s dětma a školama, kroužkama a tak.. pár kamarádů se mi přestěhovalo do těch příšerných satelitních městeček u Prahy, a teď jsou zoufalý, že musej pořád vozit děti do škol, do kroužků, stěžujou si na špatný autobusový spojení do Prahy.. tak to teda radši zůstanu v Praze..

  superkarma: 0 24.10.2005, 15:54:04
 7. avatar
  [2] Susina [*]

  Žábina: až na tu zahradu, tu teda nemám, ale jinak všechno to, co je v článku, mám tady v Praze taky.. a hotel, kostel a noční bar teda fakt nevyužiju.. tak aspoň klidně po ránu v létě můžu vylézt v pyžamu a pantoflích snídat na balkon..

  superkarma: 0 24.10.2005, 15:44:33
 8. avatar
  [1] Žábina [*]

  no jestli to nebude tím, že to není vesnice ale městečko...dost podstatný rozdíl

  superkarma: 0 24.10.2005, 15:15:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme