Vztahy

V papíru od úřadu to není


Ahoj redakce a žena-inky,
vdávala jsem se, když mi bylo dvaadvacet. Dnes s trochou nadsázky říkám, že jsem se vdávat musela. Ovšem ne kvůli neplánovanému těhotenství (první mimi přišlo téměř po osmi letech), nýbrž kvůli mému taťkovi.
 
Chtěli jsme s mužem spolu žít, jak se říká "na psí knížku", ale táta to striktně odmítal. Pravda, byla jsem ve věku, kdy už jsem o dovolení žádat nemusela, ale pro klid taťkovy dušičky , jsme se rozhodli, že se vezmeme. Nelituju toho, i když si myslím, že "ten kus papíru" vztah nedělá. Teď už jsme spou téměř dvacet let a klape nám to. Ne, že by se občas nepřehnala bouřka, to netvrdím, ale těžko bych hledala lepšího mužského. 
 
Kdybychom ale měli volit dnes, asi bychom se do svatby nehrnuli ani jeden. Je zkrátka jiná doba a žití ve volném svazku k ní tak nějak patří (tím nechci říct, že je to tak správně).
 
Hodně tomu možná budou nahrávat i v médiíích propírané causy, kdy se rozvedení manželé 20 či 30 let po rozvodu neviděli a náhle se dostanou do finanční tísně. A stát udělá co ? Doporučí, těm dvěma už naprosto cizím lidem, aby si přispívali na živobytí. To mi přijde naprosto postavené na hlavu. Při soužití "na hromádce" tato povinnost přispívat i po tolika letech odpadá. 
 
Ještě chci dodat, že mám kámošku, která žije "na psí knížku" se svým partnerem už nějakých patnáct let a hezčí vztah jsem dlouho neviděla. Takže v tom papíru od úřadu to fakt není.
Přeju všem hezký den (ještě lépe celý život) s milým člověkem po boku
 
Peguša


Děkujeme Peguše.  A jak s přáním, tak s konstatováním, že papír od úřadu vztah nedělá, souhlasím.

A co vy? Máte na chlapa papír, nebo spíš on na vás?

Žijete na hromádce a svatba vás děsí?
 
Dnes probíráme vše okolo svateb, vdávání se, vlastnění se apod.
 
Napište, nejzajímavější příběhy odměníme a a ni krásnými fotografiemi nevěst a ženichů nepohrdneme.
 
A neberte vše vážně.
 
Za obrázek i když starší děkujeme mamoutkové:
 

 

redakce@zena-in.cz

 
   
21.10.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [18] peguša [*]

  tyrkys: Manx:No promiňte, co je na tom zvráceného? Já si myslím, že je naprosto normální, že se vnoučata stýkají s babičkama a dědečkama. U nás to tak fungovalo, když jsem byla malá já i můj muž a funguje to tak i když máme svoje děti. A já určitě taky budu chtít svoje vnoučata vídat.
  Nic o povinnosti jsem neříkala. Děti máme, protože jsme je chtěli a styk s prarodičema jim může jedině prospět, tak proč to měnit.

  superkarma: 0 21.10.2005, 19:44:49
 2. avatar
  [17] tyrkys [*]

  peguša: odpírat rodičům vnoučata????? Co to jako má znamenat, proboha? Ty si myslíš, že rodit vnoučata je snad naše povinnost? Moje tedy rozhodně ne. Když se rozhodnu mít děti, tak jen proto, že je chci já - a partner. Máš dost zvrácené představy...

  superkarma: 0 21.10.2005, 16:48:05
 3. avatar
  [13] peguša [*]

  Manx: Je mi tě líto, toť vše.
  Já si zase neumím představit, že bych rodičům pro své netradičnosti, odpírala vnoučata.
  Jestli sis nevšimla, tak jsem nedělala, co nechci. Naopak jsem ráda, že jsem do toho chomoutu tenkrát vlezla. Dnes, po dvaceti letech, bych se možná nevdávala. Nevím... Ale jsem vdaná a vyhovuje mi to. Prarodiče si užívají vnoučat, tchýně sice nic-moc, ale je dost daleko, abych návštěvy přežila (tchán byl skvělej), a s mámou taky vycházíme výborně. Neměnila bych.

  superkarma: 0 21.10.2005, 15:34:26
 4. avatar
  [11] peguša [*]

  Manx: Byl ze staré školy a tak byl trochu konzervativnější. Nicméně, měl tolik dobrých vlastnstí, že jsem to za motání se do vztahů ani moc nepovažovala.
  Nejsem analfabet a pochopitelně vím, co znamená anglické father, ale jestli sis nevšimla, jsme v Česku, a tady se výraz fotr vždycky používal jako hanlivé slovo.
  Co se týká tvých měřítek, udělala jsem si obrázek podle příspěvků pod jinými články. Například utajená svatba, nestýkání se s rodiči a jejich vzájemná neznalost. Promiň, ale opravdu jsou tvá měřítka, mírně řečeno, netradiční. Nejsem zastánce honosných svateb, ale abych se, jako jediná dcera, tajně vdala a rodičům to oznámila dodatečně ..... tak to zas nechápu já.

  superkarma: 0 21.10.2005, 15:14:13
 5. avatar
  [9] peguša [*]

  Manx: Můj táta nebyl žádný fotr. Byl to skvělý člověk a srandista. Před pěti lety nám umřel a stále mi chybí. Takže to hanlivé oslovení "fotr" laskavě používej pro toho svého, jestli ti to k němu víc pásne. A neurážej slušné lidi. Já tak svého otce nikdy neoslovovala a nikdy nebudu.

  superkarma: 0 21.10.2005, 13:48:55
 6. avatar
  [8] Aprilka1 [*]

  Lenika: to já když jsem říkala P. kam ukládám oddací list tak mi řekl, UKAŽ, KAM DÁVÁŠ TO ĎÁBLOVO LEJSTRO

  superkarma: 0 21.10.2005, 11:39:08
 7. [7] kacih [*]

  můj manžel po svatbě tvrdí, že jsme si konečně dali papíry do pořádku. svatba mi přijde naprosto přirozená.

  superkarma: 0 21.10.2005, 11:33:43
 8. avatar
  [6] svetluszka [*]

  s i s i: .....to by si nedovolil.... .....

  superkarma: 0 21.10.2005, 10:02:58
 9. avatar
  [3] svetluszka [*]

  ...vždyť je to ůplně jedno, jestli s papírem nebo bez... .....jako v té reklamě.." Když HO miluješ, není co řešit..."

  superkarma: 0 21.10.2005, 09:46:34
 10. avatar
  [1] Lenika [*]

  Když jsem byla před nedávnem vyzvednout oddací list, tak mi můj manžel napsal mail: Tak, už mám na Tebe papír a jsi jen moje moje

  superkarma: 0 21.10.2005, 09:39:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme