S názorem, že v opravdovém přátelství pohlaví nehraje roli přichází čtenářka Jessynka. Přečíst si můžete víc v této novince...

Další čtenářkou, která se rozhodla přispět k dnešnímu tématu, je Jessynka...


Dobrý den, zdravím všechny v redakci ženy-in i všechny čtenářky. Už strašně dlouho jsem nic nenapsala a dnes ani nevím, co mě zlákalo víc napsat, jestli to byla výhra nebo tohle téma. Každopádně výhra je pro dnešní den nádherná. Jestli existuje přátelství mezi mužem a ženou nemohu tak jednoznačně napsat. Ano i ne. Kamarádů jsem dříve mývala celkem hodně ale nikdy to nebylo to pravé přátelství, spíš šlo opravdu jen o kamarádství. Když jsem se seznámila v roce 1990 s manželem, měli jsme spoustu společných kamarádů a i jeho kamarádi se stali mými kamarády. Bohužel postupně o tyto kamarády manžel přišel, protože vždy v tom bylo i něco víc. Já to věděla celou dobu, někteří mě začali vyhledávat i v době kdy u toho nebyl přítomen manžel a dělali různé návrhy. Já celkem zdárně tyto jeho kamarády odmítala a manžel postupně poznal nebo vycítil a rázem se s těmito jeho kamarádičky přestal stýkat. Časem mu z mnoha kamarádů zbylo opravdu jen pár, těch, kteří neměli zájem jen o mě ale šlo jim opravdu jen o přátelství a většina byla už také ženatá a stýkali jsme se ve čtyřech. Jak šel ale čas a bylo málo času, z těchto bývalých kamarádů nezbyl nikdo, každý založil rodinu a už nebyl čas na kamarádství. V této době jsme se s manželem přestěhovali do Brna, do rodinného domku, kde to vládlo jako na vesnici, celá ulice jsme byli přátelé, kamarádi a sousedé v jednom. S jedněmi z těchto sousedů jsme se ale stýkali více jak s ostatními, dalo by se říci téměř denně. Jsou to manželé o 20 let starší jak my a postupně se z kamarádství stalo velké přátelství. Deset let jsme takto bydleli vedle sebe a viděli se opravdu denně. Každý den k nám přišli, společně jsme vyvenčili naše pejsky a poseděli u grilu (grilovali jsme většinou i v zimě, ani sníh nás nezastavil). Po 10 letech jsme si konečně našetřili na svoje bydlení a koupili svůj domeček na vesnici za Brnem. Už je to více jak 9 let, co bydlíme od sebe 25 kilometrů a přesto se nejméně 2-3x do týdne scházíme. Letos to už bude 20 let, co jsme opravdoví přátelé a nikdy v tom nebylo nic víc, než opravdové velké přátelství.

Jessynka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Dnes (7.8.) okolo 16.30 se dozvíte, které čtenářky jsem odměnil slíbeným dárkem a body.

Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama