Bulvár

V obležení dravých hlodavců

 

Kruh kolem lidského rodu se stahuje. Myší armáda postupuje neúprosně za svými cíli v lidském světě.

Mírná zima přeje populačnímu růstu potkanů, polních myší i dalších hlodavců. Nejvíce jejich přemnožení pociťují ve velkých městech. Protimyší specialisté tvrdí, že je tomu tak díky nárůstu stavebních a výkopových aktivit. Dochází totiž k narušení přirozeného životního prostředí nebohých myšek, a tak se musí stěhovat do nových lokalit.

 

Typickým příkladem je rozšiřování metra trasy C na Prahu 8 a  9. Obrovské tunely pro podzemní dráhu při ražení svým průměrem pohltí statisíce pracně budovaných myších tras a hnízd. A kam se potkaní klany stěhují? Je vidět, že i kultura hlodavců podléhá konzumním trendům, neboť poslední zprávy o jejich zvýšeném výskytu přicházejí od našich spoluobčanů žijících v blízkosti velkých nákupních center a hypermarketů.

Potkani na postupu 

Myšky tam mají veškerý komfort. Skládky prošlého zboží v obchodních areálech skýtají dříve neslýchané množství delikates a díky přiléhajícím zeleným plochám se jim podařilo najít zemi zaslíbenou pro zbudování nových mega sídlišť. Odtud budou sledovat nákupní šílenství lidských bytostí a pomalu, ale jistě se učit a přibližovat do stále těsnějšího sousedství vchodů do hypermarketů. Jednoho dne vytáhnou do boje a pokusí se o převrat…

 

Radnice si rizika uvědomuje a přistoupila k nadmíru brutálnímu prostředku, který se nazývá cyklická deratizace. Tato hrůzná činnost nás má ochránit před hlodavci do budoucna. Cílem budou nové lokality a na likvidační operace bylo určeno 2,5 milionu korun.

 

 

 

Dotýká se vás nějak letošní přemnožení myší? Myslíte si, že potkani přežijí i nukleární válku? Co byste udělali s dvěma a půl miliony vy?

 

   
22.02.2008 - Společnost - autor: Michal Chalupa

Komentáře:

 1. avatar
  [4] rumcajs.tm [*]

  My bojujem přírodně. natlučem do země asi 500dřevěných berliček, aby měli dravci na čem sedět.a ti si pak libují.

  superkarma: 0 24.02.2008, 17:35:52
 2. avatar
  [3] Eva_CZ [*]

  Zrovna bojujeme s krysama v atiku. Co bych delala s 2,5 mil.? V Kc asi nic, v $ bych se prestehovala na Alajsku.

  superkarma: 0 23.02.2008, 13:18:23
 3. avatar
  [2] shb [*]

  To by mně zajímalo jakou chemikálií to budou dělat a kolik ostatních nevinných druhů tím taky vyhubí a kolik půdy zamoří, co takhle podpořit stav přirozených myších nepřátel...hm ale dnes nad chemii není, jen tak dál a jednou se všichni budou hrooozně divit a co bych dělala s 2,5 mil? je to málo...ale asi bych si koupila spon to 1+1 a to kdoví jestli- spíš tak garsonku na okraji prahy-ale to je blbost, takze jak říkám- je to málo...

  superkarma: 0 22.02.2008, 15:16:45
 4. [1] menhet [*]

  Přemnožení myší se mě dotýká pouze v tom, že naše kočky chodí á půl hodiny s mrtvou myší v hubě a já je pak musím "krematizovat" v kamnech.

  superkarma: 0 22.02.2008, 15:04:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme