Bulvár

V noční košili na mrazu


Vítám čerstvá zimní rána s ostrým vzduchem. To aspoň člověk ví, že žije.

Vůbec mi nevadí vylézt jenom tak v noční košili na lodžii, abych tam dala na chvilku vyvětrat peřiny. Mám v sobě nashromážděné teplo z postele a tu chvilku na mraze si docela vychutnávám.  Miluji usušené prádlo na čerstvém mrazivém vzduchu, při žehlení potom vypadám jak feťák - zažívám opravdu blaženost. A spánek v takovém vymrzlém voňavém povlečení, to je opravdu pohádka.

Zima venku mi vůbec nevadí, mám přece oblečení. O to víc pak ocením útulný domov. Kdybych tak mohla mít krb... ale v paneláku marná touha. Plápolající plameny, syčící polena, praskající uhlíky, ach jo. Ale solná lampička na stole, hra světel a stínů, tajemné příšeří, k tomu poslech krásné muziky, to je taky fajn.

K dokreslení pěkné domácí atmosféry  patří ještě předoucí kočka, která vyhledává místečko co nejblíž radiátoru, případně se napresuje na něj a nahřívá se. To jsou chvilky, které mám moc ráda.

Gerda


Milá Gerdo,

máte můj hluboký obdiv. Vyvětrané peřiny - ano. Ale musím mít na sebě svetr a tlusté ponožky, abych byla schopná dát je na lodžii. A při žehlení jsem ještě blaženost nezažila. Takže jen ten radiátor a lampička, a ještě bych přidala horký čaj.

 

Jaký je váš vztah k teplu?
Také jste si doma vyrobili požár? 

Mrznou vám v zimě prsty na rukách i na nohách?
Máte doma umělý krb? Jak si na něm opékáté špekáčky?

Uklidní vás i malý plamínek z karmy?
Máte hrůzu z pohledu do ohně? 

Jsou čerti? Bojíte se pekla?

Nesnášíte otužování? Ledová sprcha - vaše smrt?
Milujete dlouhou koupel v horké vodě? Při svíčkách?

Kdy vám bylo naposled pořádně horko?
Někdo vám zatopil?

Zajímavé příspěvky odměníme.

redakce@zena-in.cz

 

   
08.11.2005 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Kayty [*]

  mám ráda zimu, spaní při otevřeném okně i když je -20. Měli jsme s bráchou studený odchov, kdy dokonce i mamčiny kytky (fialky) z jedné strany od okna zmrzly. Můj přítel naopak okno zavíral (bydleli u cesty) a dělá to i teď. Mě se ale špatně spí, nesnáším suchý vydýchaný vzduch. Ale teď je takové přechodné období, kdy lidi pálí "tříděný" odpad a je všude strááááášný smrad. Nástupem mrazů se to vyrovná a bude zase zmrzlý nosík zpoza peřiny a snížek a lyžování.
  mmch: svíčky, lávová lampa - už se těším domů

  superkarma: 0 08.11.2005, 11:20:02
 2. [5] apina [*]

  já jsem teplomil!! ALE letos ten krb mám!! Na chatě!! já se tak těším!!!!!!!!!!

  superkarma: 0 08.11.2005, 11:03:48
 3. [4] r1911 [*]

  Gerda: Pod článek bych se klidně mohla podepsat já - jen místo solné lampy mám doma svíčky a místo kočky psa. Čaj se taky hodí...

  superkarma: 0 08.11.2005, 10:56:22
 4. avatar
  [3] gerda [*]

  však já mám za sebou studený odchov . Když jsem byla úplně malá, tak jsem spávala v ložnici, kde vůbec nebyla kamna a teplo se do ní pouštělo z vedlejší místnosti. Teploměr se nevedl, ale vím, že nám tam jednou pomrzla zeleň v květináčích Manx, máš pravdu, v zimě se dobře spí a duchna to jistí!

  superkarma: 0 08.11.2005, 10:48:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme