Problémy s lehkým spánkem má čtenářka Lidicka. Jak je řeší, to si můžete přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu: Kdy chodíte na kutě?

Budíte se v noci? Máte lehké spaní? Zanotujte si se čtenářkou Lidickou...


Spát chodím dá se říct pravidelně ve 22 hod ( občas +1/2 hod později). Usnu hned, ale už kolem 2 hod. v noci - někdy dřív, někdy později se vzbudím a ne a ne usnout. Usnu až tak kolem 4 hodiny ráno ale už v 5 hod. (ve všední den) musím vstávat do práce. Můj manžel většinou usíná v obýváku u televize. Když se pak vzbudí - je to
různé - přijde do ložnice. A to se taky vzbudím. Mám lehký spánek (když jsem měla dcerku malinkou, tak mně vzbudilo každé její „zavrtění“ v postýlce). Vzbudí mně hned kdejaký i minimální zvuk.

Pak však mám problém usnout. On ale taky o víkendu vydrží v posteli do poledne - než nejdeme obědvat (do práce ve všední dny vstává taky v 5 hod.). Abych ho ale jen nekritizovala - když má práci na zahrádce tak vstane brzo ráno. Já naopak i o víkendu nejpozději vstávám v 6 - 6.30 ne později. Brzo ráno mám klid na hodinku cvičení a pak na snídani v létě na balkoně, tam pozoruji vycházející sluníčko a poslouchám zpěv ptáčků. V zimě po cvičení si čtu nebo luštím křížovky. Ale v posteli fakt nevydržím. Svoje včasné vstávání mám už od svých mladých let. Když jsem jezdila z vesnice do práce, bus mi jel už v 5 hod. ráno, takže nejpozději jsem
musela vstávat ve 4.30. Zvykla jsem si na to a už mi to zůstalo.

Lidicka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama