Čtenářka Lalica popsala, jak se její bratr, naštěstí pro ni, nechtěl dělit o nalezené houby, a poslala pát nádherných fotografií. Díky Lalico za příspěvek i fotky Vašeho bratra. Jsou nádherné.

Milá redakce,

dovoluji si pozdravit všechny milovníky a milovnice hub. Tedy nejen ty, kteří je hledají a sbírají, ale také ty, kteří propadli jejich něžné kráse, a to hlavně u těch , které jsou nejedlé a slouží zejména k potěše oka a ne žaludku.

Snímky pořídil můj bratr,ze kterého se léty stal doslova lovec houbových zázraků.

Pamatuji si na jednu historku z dětství. Bydleli jsme na vesnici a častokrát jsme si z lesa přinesli  holubinky, které jsme si pekli přímo na plotně.

Kloboučky se trochu posolili a nakonec jsme se o tu dobrotu podělili. Z posledního úlovku mi bráška nechtěl nic dát, tak se mi podařilo ukořistit jen jeden klobouk a dvě „ nožky“. Zbytek zmizel i s bratrem v pokojíku.

V noci mně vzbudily křeče v břiše ,ty nakonec přešly, ale bratr měl „ manévry“ až do rána.

Některá z holubinek tedy určitě jedlá nebyla.  Naštěstí se mu nic nestalo, ale měl důkladně pročištěný žaludek i střeva a na holubinky se dlouhý čas aninepodíval . ...

Jo, jo, kdyby nebyl lakota, mohli jsme se na „ajnclíku“ střídat.

Na houby však nezanevřel, dnes je hlavně fotografuje a snaží se objevit málo známé druhy.

1

2

3

4

5

6

7

8

lalica


Houby a já!

  • Napište , co pro vás houby znamenají.
  • Co máte kolem hub rády. Popřípadě nerady.
  • Kam a s kým je chodíte sbírat, nebo co vás při jejich sběru, přípravě, čí konzumaci potkalo zajímavého.
  •  Můžete to podpořite i aktuální fotodokumentací, videodokumentací i zvukově.
  • Cokoliv se týká hub, posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Dnes na konci editace, tedy kolem 16. hodiny, jednu z vás co mi napíše, odměním něčím, bez čeho se pořádný přítel hub neobejde. Kapesním atlasem hub a nožíkem se štětečkem na čištění hub. Tak se těšte a pište.

houby do kapsy

Reklama