Bulvár

V noci jsem se dusila, modrala, ale byla jsem simulant


O svých zkušenostech v chirurgické ambulanci, kdy mě pan doktor poslal se zlomenou nohou domů, jsem už tady na stránkách psala, takže k dnešnímu tématu přidám jiný omyl v diagnóze, pro mě bohužel podstatně horší.
Jako malá jsem nikdy netrpěla na chřipky, virózy a podobné problémy, horečka u mě mizela během dvou hodin a rýma??? Co to znamená, takové slovo?
V deseti letech jsem dostala v únoru teploty, kašel a paní doktorka mi předepsala acylpirin a řekla mamince, že mám jít za týden do školy, že to nic není, jen viróza. Teploty do večera opět zmizely, takže to vypadalo, že je všechno v pořádku. Za týden jsem šla do školy, jenže v noci jsem se nemohla pořádně nadechnout, modrala jsem, a tak mně maminka vzala ráno opět do ordinace. Doktorka mi strčila teploměr pod paži, zjistila, že teplotu nemám, a tak její závěr zněl, nechce se jí do školy, nic jí není. Celý měsíc jsem strávila střídavě s kašlem, dušením v noci, po kterém do rána nebylo ani památky, než se babička rozzlobila, a protože v té době uklízela na plicním oddělení, domluvila se s paní doktorkou, že mě tam vezme na kontrolu i bez doporučení dětské doktorky.
Rentgen ukázal, že mám oboustranný zápal plic, ale protože jsem neměla teploty, pro svoji dětskou lékařku jsem byla jen simulant, co nechce chodit do školy. V květnu se u mě plně rozvinulo astma bronchiale, a když jsem se už v dospělosti bavila s lékařem na plicním, potvrdil mi, že i tohle může být důsledkem zanedbání péče dětské lékařky.
Milá ženo-in,
možná se měla vaše maminka tenkrát zachovat jako vaše kolegyně - pisatelka příspěvku „Kdybych poslechla primáře..."
 
Někdy se holt člověk nesmí nechat odbýt.
   
25.01.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] edith1975 [*]

  další nezodpovědná doktorka , já k nim měla do teď úctu, po přečtení dnešních příspěvků, nevím, nevím

  superkarma: 0 25.01.2007, 19:41:01
 2. avatar
  [2] Lídy [*]

  Ještě že babička udělala to, co udělala. Nedovedu si představit, že bych svoje dítě nechala takhle dlouho se trápit. Souhlasím, že člověk se nesmí nechat odbýt - zvlášť, pokud jde o děti!

  superkarma: 0 25.01.2007, 12:44:19
 3. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Rozčílí mě dvohnásobně,když se jedná o dítě a lékaři jsou,jako ovce. Hodně zdraví přeji

  superkarma: 0 25.01.2007, 12:44:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme