Jak prožívala rušné dny před 22. Lety čtenářka Lidicka, to se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu. Tento rok významně zasáhl do jejího soukromého života...

Vzpomínáme dnes na 17. listopad, na ten včerejší i na ty minulé. Následující (od čtenářky Lidicky) je na rok 1989...


Dobrý den, včerejší den se neudálo u nás doma nic důležitého. Akorát, že byl volný den. Ale vzpomínám na listopad 1989 - před 22 lety. Byl pátek. A já ležela kvůli rizikovému těhotenství na gynekologii. Na pokoji nás tenkrát bylo 6 žen. Po vizitě se 5 těšilo na propustku na víkend domů. Jenom mně pan doktor nechtěl povolit propustku, i když jsem mu slibovala, že doma nic nebudu dělat, jenom ležet. Bohužel, nepochodila jsem. A tak jsem odpoledne zůstala na pokoji sama. Večer přiběhla sestřička, že mi pustí televizi, prý se něco důležitého děje. Musím podotknout, že televizi na pokoji měla jedna z pacientek, která však šla na propustku domů, samozřejmě televizi si nebrala sebou. A tak jsme celý večer se sestřičkou koukaly co se to vlastně děje, a nebyly jsme z toho vůbec „moudré“.

Vše jsem pochopila až později, když mi manžel na návštěvě vykládal, co se to všechno seběhlo, proč a jaké to má další důsledky. Musím však říct, že o politiku jsem se tenkrát nezajímala, důležité pro mě bylo moje ještě nenarozené dítě. A celé to hektické období r. 1989 až do půlky prosince jsem vlastně prožila v nemocnici.

Lidicka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 18. listopadu 2011: 17. Listopad

  • Posílejte mi své fotky ze včerejšího svátečního dne!

Doufám, že jste si volno náležitě užily, milé čtenářky, a něco pěkného vyfotily. Zajímá mě, jak jste volný den trávily. Posílejte mi proto fotky a doplňte je krátkými příběhy. Vezmu i příběhy bez fotek, ale s fotkou máte větší šanci, že je uveřejním, když bude příspěvkový přetlak. A pokud chcete, zavzpomínejte i na 17. listopad 1989, ale zde opravdu jen s fotkou! Docela mě zajímá, jestli na tento den máte nějakou fotovzpomínku.

Za svůj příspěvek můžete získat Knihu o kávě od Petry Veselé a krásný kávový set dvou hrníčků ZESPRESSO CAFÉ. Abyste si mohly lépe vychutnávat volné dny plné pohody.

Příspěvky očekávám 18. 11. 2011 do 15.00 hodin na následující e-mailové adrese...

hrnekkniha

Reklama