Máte také pocit, že když jste byla mladá (tím nechci žádnou čtenářku urazit a omlouvám se všem, které mladé právě jsou), tak vám šlo uklízení daleko lépe od ruky? Přesně tenhle názor mi poslala čtenářka Věrulinka k tématu dnešního dne.


Zdravím a přeji krásný den všem.

Úklid, už samotný slovo mě čím dál, tím více rozčiluje, natož když musím uklízet. Ale, jinak to nejde, to známe všechny ženy-in, uklízet se musí.

V mládí jsem si strčila jednu ruku kamsi a bylo hotovo, ale přijdou léta a nemoci, ono to vážně už nejde, tak, jako v mládí. Za 1. tak rychle a 2. čím jsem straší, tím více mě to nebaví.

V paneláku se dobře udržuje pořádek, ale na vesnici jsem si neuměla představit co mě čeká. Denně chodím a říkám, je tu bordel, ne on to není bordel, ale Besinka si přijde ze zahrady kdy chce, něco nanosí na packách, takže šup a už luxuju a vytírám. Nejhorší je to, když prší, sice jí packy umyji, ale stejně nanosí binec. Manžel se mi směje, prosím tě, jsi na vesnici, neber si to tolik. Ovšem chlapovi je to jedno, on to nevidí, ach jo.

Jeden zážitek z munulého týdne:

Čirou náhodou jsem se dostala do jednoho domku, šla jsem si koupit domácí vajíčka. No lidi to si nikdo neumí představit co mají doma, slovo BORDEL, je slabý čajíček, nemám výraz, to se ani nedá popsat.

Majitelka mi říká sedněte si, ale kam, všude hadry, špína stoletá, hnus.

Dáte si kávu?

No když jsem to viděla, kdybych na kávu měla sebevětší chuť, bych se asi pozvracela.

Ne nedám.

Naštěstí jsme jeli okolo autem do lesa na houby, výmluva se mě hodila, chvátám do lesa.

Odjíždíme a manžel, no vidíš a ty pořád říkáš, že máme doma bordel, to byl bordel.

Než jsme dojeli k lesu, jsme se stačili pohádat, protože mě manžel rozčílil, dávat mi přirovnání opravdu bordelu a špíny. Sám měl obavy, abych na tu nabídku kávy nekývla, prý by mu také, hrozilo obrácení žaludku.

Ještě dodám, v tom žije 10 letý klučina, jak mě je ho líto. Marně jsem si představovala, kde se učí, kam si dá učení, když píše úkoly, ne nenašla jsem v domku místo vhodné pro něj.

Takže vše s mírou, ale úklid musí být a jsem ráda, že jsme pořádná a čistotná, nic se nemá přehánět, ale to, co jsem viděla, jak jsem stará jsem doposud neměla možnost vidět.

Zdraví,
Věrulinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne dnes zní „Vztah k pořádku: Bordelář vs. puntičkář“

Jaký je váš vztah k pořádku, respektive nepořádku? Jste bordelář, nebo puntičkář?

Odpovídejte mi na tuto otázku e-mailem do redakční pošty (viz kontakt níže). Odpověď samozřejmě můžete okořenit nějakou pikantní historkou a vlastní zkušeností. Pokud chcete získat krásný dárek, rozepište se více, protože šanci na odměnu za příspěvek k dennímu tématu budou mít pouze ty z vás, jejichž příspěvek bude alespoň tak dlouhý, jako je tento odstavec. A co můžete získat? Oním krásným dárkem jsou teploučké zelené papučky (důchodky), rukavice-chňapka a modré tričko k seriálu Přešlapy.

Reklama