Krásnou vzpomínku na dětství a mládí zaslala čtenářka Kroupová. Od maminky si děti vyprosily německého špice Belinku...

Vzpomínky na psy jsou nejkrásnější z dětství - právě takovou poslala čtenářka Kroupová...


Přeji krásné pondělí pejskařům i redakci.

Měla jsem svého psa jen v dětství a dospívání a moc ráda na něj vzpomínám. Dlouho jsme po mamce škemraly pejska, až se sestra naštvala a ve vedlejší vesnici si jedno štěně zamluvila a prostě přinesla domů. Mamka pak byla postavená před hotovou věc a navíc naše Belinka si ji i nás hned získala. Byl to Německý špic střední velikosti pískové barvy s krásnou huňatou srstí. Byl to mazel ale rozhodně žádný pecivál. Co ta se s námi navyváděla lumpáren, naběhala kilometrů a naštěkala. Byla úžasně chytrá a velice brzy se naučila chodit na vodítku, před obchodem čekat a neštěkat a doma si hrála jen se svou hračkou. Naše papuče i boty nechávala na pokoji. Spala na střídačku se mnou i se sestrou. Vítala nás po příchodu ze školy všechny bez rozdílu. A nepamatuji si, že by udělala někde loužičku. Byla úžasně čistotná. Co můžu tomuto plemenu jen vytknout, že hodně línala. Musela jsem vysávat chlupy skoro obden a na podzim a na jaře i nepříjemně smrděla. Ale za to Belinka nemohla. Její dobrácka povaha a chytrý kukuč tu námahu mnohokrát převážilo. Belinka nebyla jen pouhý pes. Byla mou kamarádkou i vrbou. Plyšovou hračkou i třeštidlem, které si hrálo s míčkem nebo s kostí a hraní nikdy neměla dost. Poznala na člověku jakou má náladu a když mi nebylo nejlíp, dala mi hlavu na klín a nechala se drbat. Byla jak hebounký polštářek. Dožila se 20 let a umřela stářím. To jsem byla už dospělá a z domu. Dnes mám doma smečku malých raubířů a snad až trochu povyrostou a budeme bydlet na domečku, špice se znovu pořídím. Ale druhá Belinka se už nenarodí. Ta má u mě v srdíčku místo už navěky. Fotky bohužel nemám. V té době jsem neměla digitál. Ale můžete si domyslet černý čumáček, chytré mandlové hnědé oči a pískovou srst se zahnutým ocáskem. Co vám vyšlo? No Belinka :-)

Mějte se, jak chcete a hlavně dobře.

Krupová

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

  • Líbí se vám konkrétní psí rasa? A proč zrovna tahle?
  • Jak jste si vybíraly psa? Čím vás ten váš zaujal?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže, a to nejpozději 10. 9. 2012 do 15.00 hodin. Máte-li vlastní fotku rasy či konkrétního psa, o kterém budete psát, pošlete ji také, ale prosím jen jednu, abych stihl vydat všechny, nebo alespoň většinu příspěvků. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, jinak nebudete mít šanci na získání krásného dárku, který jistě váš čtyřnohý přítel ocení. A jaký je to dárek? Jednu z přispěvatelek krmivem a pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu. Čtenářka obdrží...

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

Dalších pět přispěvatelek odměním 2.000 extra body do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama