Myslíte, že se může cholerik časem zklidnit? Čtenářce s nickem Vasilka k tomu paradoxně pomohly její tři děti. Přečtěte si její příspěvek a budete vědět víc.

Milá redakce, dnešní test ohledně povahy mě zaujal a ráda bych se s vámi podělila o svůj pohled na mou osobu a také na povahové rysy člověka, který je mým manželem.

Bude mi 35 let a myslím, že čím jsem starší, tím jsem klidnější. V mládí jsem byla velice výbušná, tvrdohlavá,hádavá..zkrátka cholerik jako hrom! Stačilo málo a už jsem „startovala". Mockrát jsem si říkala, že se musím vnitřně zklidnit a jednat s rozvahou, ale málokdy mi to vycházelo.

Postupem času se mi narodily 3 děti a mám pocit,že se mi částečně daří držet svou cholerickou povahu na uzdě. Věci, které mě dřív přiváděly k šílenstv,í mi připadají malicherné a nedůležité. Žebříček hodnot se změnil a já se snažím jít co nejlépe příkladem svým dětem. Není to vždy jednoduché, ale určitě můžu říct, že jsem za zhruba 15 -20 let udělala, co se týká své povahy, velký pokrok.

Opakem je rozhodně můj manžel, který je kliďas s velkým K.. Snad i právě on má velký podíl na mém umírnění a já si ho velice vážím. A přestože jsme povahově velice rozdílní, tak nám to klape a jsme šťastní.

S pozdravem mírně cholerická Vasilka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

No vidíte, já ve svém článku píšu, že jediné, co mě dokáže vytočit, je moje dcera, a vy to máte zase obráceně. Děti vás naučily se ovládat. Díky za názor.

Svěříte se nám také se svou povahou? jste spíš kliďas, nebo vztekloun? Mění se vaše povaha s věkem? K lepšímu, nebo spíš k horšímu? Pozorujete na sobě povahové rysy svých rodičů? Které to jsou? Čí geny byly silnější? Napište nám na dnešní téma.

Své příspěvky posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

lupa

 

 

Reklama