Magie

V mém domě straší!

ghost

Dostala jsem tip na domek, kde se prý usídlili duchové a dávají o sobě vědět různými způsoby. Podařilo se mi domluvit se s majiteli na přenocování v tomhle strašidelném domku. Původně jsem měla v plánu vám dnes přinést rovnou reportáž z onoho přenocování. To jsem ale musela odložit, a tak vám dnes představím alespoň ten domek.

Majitelé domku jsou starší manželský pár, vypadají jako racionálně uvažující lidé. Zatímco on se zdráhá o jevech, které se tam dějí, mluvit a hovoří spíše skepticky, jeho žena Libuše to vidí jinak. O místě i o majitelích nemovitosti budu mluvit neurčitě na jejich výslovné přání, neboť nechtějí rozpoutat stejnou mediální honbu, jako se to podařilo rodině Mračkových ze Strašic.

„Všechno začalo, když se tady rozjela rekonstrukce. Nejdřív si nikdo ničeho nevšiml. A leccos se svedlo na technické závady. A pozor, teď neříkám, že to technické závady nemohly být.  Občas se zasekávaly dveře do koupelny, na chodbě spadl lustr, často praskaly žárovky a několikrát spadla garnýž. To ale ve starém domě není nic neobvyklého.

Taky jsem nepřikládala téměř žádnou váhu tomu, že se některé věci ztrácely a zase objevovaly. To se stává taky všude.

A pak přišla svatba. Věděla jsem, že jsem jeho první vážný vztah od doby, co mu zemřela družka. Ale to už bylo několik let pryč a všichni v okolí byli rádi, že si našel někoho ve stejném věku, jako je on, víte, ona byla snad stejně stará jako jeho maminka.

Brzy po svatbě se tady něco spustilo. A několik let se to stupňovalo. Hodně přátel nám tenkrát na svatbě darovalo ta kýčovitá přáníčka, která po rozevření hrají. Několik měsíců po svatbě nám noc co noc začínala tahle přáníčka hrát v šuplíku. Vyndala jsem baterie a asi týden byl klid. Pak se zase v noci začalo ozývat ťukání na pelest postele. Slyšeli jsme to oba.

Později jsem si všimla, že v některých částech domu se mě občas zmocňuje nepochopitelná tíseň, strach. Nevěnovala jsem tomu pozornost, dokud se totéž nezačalo dít i mým dětem, které s námi v té době ještě bydlely.

Jasno jsem měla ve chvíli, kdy jsem jako obvykle pletla u večerního filmu. Bylo úterý kolem jedenácté večer a Zdeněk byl s přáteli v hospodě. Čekala jsem, až přijde. Myslela jsem, že ho už koutkem oka vidím za prosklenými dveřmi. Zvedla jsem hlavu, abych se přesvědčila, a přitom jsem jenom spatřila bílou mlhavou postavu, která se během několika vteřin rozplynula. Krve by se ve mně nedořezali, to vám povím. Byl to šok.

Nicméně tyhle věci pak začaly být celkem časté. Nebylo to každý den, ale aspoň jednou do půl roku jsme zažili několik podobně strašidelných věcí. Já a moje děti jsme pořád taková duchařská rodina, takže jsme si rychle zvykli. Často jsme se báli, ale zároveň se nám to líbilo. To je důvod, proč tu pořád žiju.“

V nejbližší možné době se na jednu noc stanu hostem v tomto domě. Pečlivě si zapíšu každé šustnutí a samozřejmě vám dám vědět, jaké to bylo.

Bydlela byste v domě, kde „straší“?

   
12.05.2010 - Záhady současnosti - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [6] Pálivka [*]

  V tomto domě bych asi nebydlela, brrr...

  superkarma: 0 24.05.2010, 14:26:07
 2. [5] Anai [*]

  Eva_Fl — #4 Já těmto jevům věřím od té doby, co jsem je v reálu zažila a dost důrazně... Duchové existují, o tom nemám nejmenších pochyb. Paní je skvělá, že bere duchy pozitivně - ta tedy rozhodně lékařskou pomoc nepotřebuje! I když sama jsem zažila, že se při setkání s nimi se člověk prostě nepochopitelně nebojí, přijímá je jako fakt....

  superkarma: 0 13.05.2010, 09:19:48
 3. avatar
  [4] Eva_CZ [*]

  Pani by mela navstivit psychiatra. Sml22

  1. na komentář reaguje Anai — #5
  superkarma: 0 12.05.2010, 18:48:19
 4. [3] Anime Otaku [*]

  Fuj fuj fuj, v takovém domě bych být nechtělaSml23, pokud by nebylo jasné, že mi straší ve věži Sml22

  superkarma: 0 12.05.2010, 16:42:33
 5. [2] kabalenka [*]

  brrrrr. Tak to ani náhodou. To bych se chtěla dost brzo odstěhovat, pokud bych zatím nebyla na psychiatrii.Sml80

  superkarma: 0 12.05.2010, 09:16:19
 6. avatar
  [1] koryna [*]

  Tak to bych asi utekla nebo by mě kleplo jedno z toho Sml30

  superkarma: 0 12.05.2010, 08:37:09

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme