Po výplatě dát pěkně všechny peníze na jednu hromadu a přerozdělit - to je systém, který uplatňuje ve své rodině čtenářka Jindriska8. A myslí si, že rozdělené finance jsou nesmysl.

Nahlédněte do hospodaření čtenářky Jindrisky8, která je zastánkyní společných financí...


Dobrý den,
s manželem společně s penězi hospodaříme hned od počátku manželství a to už je pěkná řádka let. Při každé výplatě dáme peníze na jednu hromadu a rozdělím si, co bude na bydlení a potraviny a mimořádné výdaje. Inkaso platíme ze sporožira.
Vedu si domácí účetnickou knihu, kde si napíši příjem a pak zapisuji každodenní výdaje. V knize to mám rozděleno na příjem, ošacení bydlení, jídlo a ostatní. Část peněz po výplatě se snažím dát na spoření, ze kterého pak financuji svátky dětí, vnoučat, dovolenou a vánoce. Ostatní suma mám na jídlo a drogerii.
Nelíbí se mně, když v rodinách si každý z výplaty vezme co potřebuje a zbytek dá do rod.rozpočtu, to se podle mě moc peněz neušetří. V manželství mají být peníze společné a taky se společně rozhodovat, za co penízky utratí. Znám kolem sebe spoustu manželství, že finance nemají společné a pak to taky tak vypadá, že peníze utratí za blbosti a pro děti nemají na jídlo a nebo na školní pomůcky. Půjčky od pochybných společností neschvaluji, to pak rodiny vytloukají klín klínem. Pouze uznávám půjčky na bydlení a nebo stavbu domečku. Dneska chtějí mladí všechno a hned a půjčakami se zbytečně zadluží.

Zdraví,
Jindriska8

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. listopadu 2011: Vedete si účetnictví?

  • Jak funguje vaše domácí účetnictví?

svickaOtázka k dnešnímu tématu zdá se jednoduchá, ale myslím, že odpovědí existuje spousta. Každý člověk má k financím jiný vztah a jinak je řeší. Někdo je dokonce vlastně ani moc řešit neumí a bude za jakoukoli radu vděčný. Zajímá mě tedy, jestli a jakým způsobem je řešíte vy, milé čtenářky? Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte do 2. 11. 2011 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte, že chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku, je potřeba, aby váš příspěvek byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem si tentokrát projasníte a provoníte bydlení, mám tu pro vás voňavou svíčku AIRWICK s podmanivými barevnými efekty v krásném balení se zápalkami.

Reklama