Rodina

„V manželství mají být peníze společné!“ tvrdí čtenářka Jindriska8

Po výplatě dát pěkně všechny peníze na jednu hromadu a přerozdělit - to je systém, který uplatňuje ve své rodině čtenářka Jindriska8. A myslí si, že rozdělené finance jsou nesmysl.

Nahlédněte do hospodaření čtenářky Jindrisky8, která je zastánkyní společných financí...


Dobrý den,
s manželem společně s penězi hospodaříme hned od počátku manželství a to už je pěkná řádka let. Při každé výplatě dáme peníze na jednu hromadu a rozdělím si, co bude na bydlení a potraviny a mimořádné výdaje. Inkaso platíme ze sporožira.
Vedu si domácí účetnickou knihu, kde si napíši příjem a pak zapisuji každodenní výdaje. V knize to mám rozděleno na příjem, ošacení bydlení, jídlo a ostatní. Část peněz po výplatě se snažím dát na spoření, ze kterého pak financuji svátky dětí, vnoučat, dovolenou a vánoce. Ostatní suma mám na jídlo a drogerii.
Nelíbí se mně, když v rodinách si každý z výplaty vezme co potřebuje a zbytek dá do rod.rozpočtu, to se podle mě moc peněz neušetří. V manželství mají být peníze společné a taky se společně rozhodovat, za co penízky utratí. Znám kolem sebe spoustu manželství, že finance nemají společné a pak to taky tak vypadá, že peníze utratí za blbosti a pro děti nemají na jídlo a nebo na školní pomůcky. Půjčky od pochybných společností neschvaluji, to pak rodiny vytloukají klín klínem. Pouze uznávám půjčky na bydlení a nebo stavbu domečku. Dneska chtějí mladí všechno a hned a půjčakami se zbytečně zadluží.

Zdraví,
Jindriska8

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. listopadu 2011: Vedete si účetnictví?

 • Jak funguje vaše domácí účetnictví?

svickaOtázka k dnešnímu tématu zdá se jednoduchá, ale myslím, že odpovědí existuje spousta. Každý člověk má k financím jiný vztah a jinak je řeší. Někdo je dokonce vlastně ani moc řešit neumí a bude za jakoukoli radu vděčný. Zajímá mě tedy, jestli a jakým způsobem je řešíte vy, milé čtenářky? Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte do 2. 11. 2011 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte, že chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku, je potřeba, aby váš příspěvek byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem si tentokrát projasníte a provoníte bydlení, mám tu pro vás voňavou svíčku AIRWICK s podmanivými barevnými efekty v krásném balení se zápalkami.

   
02.11.2011 - Finance a práce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [6] wireen [*]

  Myslím si, že je to takhle nejlepší. Upřímně, ani by mě nenapadlo mít to doma jinak.. Myslím, že manželství s rozdělenými financemi je první krok k návštěvě předrozvodová poradna.

  superkarma: 0 06.01.2012, 10:14:29
 2. avatar
  [5] marcela-1 [*]

  Sml67

  superkarma: 0 03.12.2011, 06:36:25
 3. [4] jithule [*]

  u nás je to tak - máme společné peníze. Bylo to tak i u mých rodičů

  superkarma: 0 01.12.2011, 10:34:06
 4. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Ruku na srdce, pamatuji si dobu, kdy měly půjčku šmahem téměř všechny novomanželské páry - Novomanželskou půjčku 50 tis.Kč, a že to bylo jako dneska 200 tis. Druhá věc je ta, že to v té době bylo relativně bezpečné.

  superkarma: 0 23.11.2011, 13:11:00
 5. avatar
  [2] hubajda [*]

  Gloria — #1 presne moje rec

  superkarma: 0 23.11.2011, 12:17:53
 6. avatar
  [1] Gloria [*]

  Jindrisko, mas pravdu, v manzelstvi maji byt finance spolecne, u nas je to take tak hned od zacatku manzelstvi. Bohuzel znam ale pripady ze manzelka odevzda doma vyplatu a manzel ji oddeluje penize, to musi byt hruza! Ja si koupim co se mi libi a na co mam, manzela se neptam zda si to muzu a nebo nemuzu koupit, kdyz se jedna o vetsi polozku (koupe televize, auta atd) tak se radime spolecne!

  1. na komentář reaguje hubajda — #2
  superkarma: 0 02.11.2011, 17:52:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme