Bulvár

V létě stavět nesmíme!


Ahoj,
 
nedá mi to, abych si nepostěžovala na své BUDOUCÍ sousedy...
 
Asi tři roky máme pozemek, na kterém jsme se teprve letos rozhodli stavět. Sousedíme ze dvou stran (naštěstí, představa, že je jich víc, mě ničí :-) s lidmi, kteří už mají postaveno a v tom je asi ten kámen úrazu.
 
Ještě než jsme vůbec měli hotový projekt, který bychom mohli předložit stavebnímu úřadu, mi volal soused a velmi mile se vyptával, jestli budeme stavět, kdy asi tak začneme, co tam vlastně budeme stavět, v jakém stylu, a především - v jaké části pozemku.

Z jižní strany totiž máme silnici, byli jsme rozhodnutí už při koupi, že dům postavíme na severní stranu pozemku (tedy k plotu se sousedem), abychom pokoje a ložnice měli světlé a teplé s výhledem na zahradu.

Jenže to se panu sousedovi vůbec nelíbilo, prý by byl rád, kdybychom zachovali koncepci zahrad, tedy takovou, že ve čtverci budeme sousedit zahradami a domy budou vždy na druhé straně pozemku. Paní sousedka se s nimi zřejmě dohodla, dům má u silnice, z obýváku kouká na zastávku autobusu a když ji vidím sedět na zahrádce za domem, ve stínu na severní straně, nechápu, že se nechala přemluvit. No, třeba nemá ráda sluníčko, proč ne, každý není milovník teplých krajin jako já.
 
Sousedovi jsem slušně vysvětlila, že jsme s tím ten pozemek kupovali, že samozřejmě dodržíme veškeré zákonné odstupy od hranic pozemku, výšku domu atd...

To ale nestačilo, soused mi celý nešťastný začal říkat, jak oni dali do toho domu všechny peníze a že jeho manželka už teď hledá jiné bydlení....????? Ani neviděl návrhy...

V létě neváhal znovu zvednout telefon a dotazovat se, kdy začneme stavět, protože oni mají dva týdny dovolené, kterou stráví doma a vůbec by se jim nelíbilo, kdybychom snad chtěli v té době stavět.

A jejich námitky proti vydání stavebního povolení tak už byly jen třešničkou na dortu. Samozřejmě jsme je očekávali a dopadly přesně podle našeho předpokladu, tedy byly stavebním úřadem smeteny ze stolu pro nepodloženost.
 
Chápu, že není příjemné, když vám ze tří metrů koukají sousedi do oken a když jim zastíníte domem celou zahradu, jako to bývá k vidění ve spoustě satelitních městeček. Ale pozemky v této lokalitě nejsou zrovna nejmenší, a tak i při výšce domu 9 metrů není u sousedů stín. Navíc všechna okna, která jsou otočena k nim na zahradu, jsou z koupelen nebo ze schodiště a budou z průsvitného skla, neprůhledná...
 
Bohužel se díky tomuto vůbec netěším, až se do nového budeme stěhovat, protože když vám sousedi takhle zpříjemňují život před samotnou stavbou, jak to pak bude vypadat, až se nastěhujeme, nebo si snad náhodou pořídíme dítě a psa???

Jsem opravdu moc zvědavá, jak se tyto sousedské vztahy vyvinou, a byla bych moc překvapená, kdybychom si někdy řekli víc než "dobrý den". To jsou vyhlídky...
 
Myslíte, že jsem tak sobecká, když nechci přistoupit na sousedovy plány???
 
Matiee

Milá Matiee,
také jsem se setkala se sousedy, kteří si myslí, že když postavili o něco dříve než Vy, mají nárok Vám poroučet.

O sobeckost z Vaší strany určitě nejde, spíše se svými budoucími sousedy máte velkou trpělivost :-). Přeji Vám, ať úspěšně dostavíte a v budoucnu nemáte jediný důvod k tomu, si hledat nové bydlení.

Matiee, posílám Vám pánský deodorant Fa Spicy Black!

Stále se bavíme o sousedech. Posílejte nám svoje příběhy, ale i fotografie. Rádi je uveřejníme a ty nejzajímavější odměníme dárečkem! 

                                                       redakce@zena-in.cz
   
14.11.2005 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [11] kubalova [*]

  Buď v klidu,všude lze narazit na blba.Proč bys s ním měla mít společného víc než plot?My máme vedle taky jedno hovado,když jsme se nastěhovali,sousedka ožralá na nás přišla řvát,že ten živej plot tam nebude....a je.Kdo má koukat na jejich bordel,polorozpadlou kůlnu a pitomý slepice?!30 let jsem ty lidi neznala,nechybí mi a nepotřebuji je.Mám svých starostí dost.Stavební úřad Ti to posvětil tak ať si trhne!!!!K čemu ho budeš kdy potřebovat?
  Hodně štěstí a nedej se,bude to Tvé království a těš sena něj.V nejhorším uděláte neprůhledný plot....

  superkarma: 0 15.11.2005, 14:51:55
 2. avatar
  [10] peguša [*]

  Matiee: Ne, že bych byla mrcha zlomyslná, ale to jim přeju. .

  superkarma: 0 14.11.2005, 19:54:53
 3. avatar
  [8] peguša [*]

  Naši sousedi na chatě zase dělali všelijaký randál, když jsme měli malé děti. A to naprosto cíleně. Přijela jsem z procházky se spící dcerou v kočárku. Oni seděli a povídali si. Jak zblejskli, že jsem přijela s kočárem, chopili se rozbrušovačky a jali se něco přeřezávat. Dcera byla v tu chvíli vzhůru. Nebo si pozvali přátele a vyřvávali do dvou do rána i něklolik dní za sebou. Když jsem je požádala, aby se umírnili, řvali ještě více. Bylo to hrozných sedm let. Ale teď se karta obrací a "milému" sousedovi najednou vadí, když dětem vrže houpačky nebo když běhají po parcele a hrajou si na honěnou. No jo, karta se obrací. Sousedovi bude brzo šedesát a tak už by chtěl mít klid. Že naše děti klid neměly a vlastně vůbec nevěděly, co to je, spinkat v kočárku ve stínu stromů v klidu lesa, na to už zapomněl. Ale já nebudu děti pořád okřikovat, aby ani necekly. V paneláku si výskat moc nemohou, tak snad se na chatě musí trošku vyřádit.

  superkarma: 0 14.11.2005, 19:37:49
 4. avatar
  [7] jiti [*]

  Matiee: to si s nima užijete, u rodičů jsme bydleli vedle stejnejch kretenů, nejhorší bylo že oni mohli všechno, ale naši nic, za všechno nás udávali, na stavebním úřadě a na obci už nás ignorovali že prej se nechceme domluvit tak nám policajty dělat nebudou. Takový lidi by fakt měli bydlet někde v bohem zapomenutem kraji a ne mezi lidma. Hlavně ti poradím nenechte si od nich srát na hlavu a neustupujte, jinak nakonec budete takhle malincí. Držím pěstičky

  superkarma: 0 14.11.2005, 16:17:29
 5. avatar
  [5] jiti [*]

  hledá nové bydlení? Ježíš ať táhonou s těma si ještě užijete, vím co je to mít sousedy kreteny.

  superkarma: 0 14.11.2005, 15:14:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme