Jak šel čas a život, přidávala čtenářka Marde nejen na druzích cukroví, ale i na množství od jednotlivých druhů. Velká rodina zkrátka potřebuje hodně cukroví...

Přečtěte si krásný příspěvek čtenářky s nickem Marde k dnešnímu tématu...


Krásný předvánoční den,

letos jsem s pečením začala o něco dříve než jindy. Obvykle peču tak, abych první cukroví měla do balíčků na Mikuláše. Teď mám upečené kokosky a banánky, ale ještě nejsou nazdobené, aby mi je nesnědli. V lednici mám připravené těsto na perníčky a tmavé banánky. Musím počkat, až dnes přijede syn z Prahy a bude točit klikou a hlídat troubu. Na sobotu ještě připravím těsto na pracny a ořechy, dvoje vanilkové rohlíčky, jedno s mandlemi a druhé s ořechy. Pokud to stihnu, tak ještě udělám čokoládové a klášterní rohlíčky. Jako poslední si nechávám linecké a anýzky.

Kdysi jsem začínala asi s deseti druhy cukroví. Postupem času, jak děti přibývaly a rostly, jsem přidávala a zvyšovala dávky. Dnes peču kolem dvaceti druhů s menšími obměnami. Každý má rád něco jiného. Snažím se každý rok vyzkoušet nějaký nový recept. Zdobení většinou nechávám až nakonec, jen některé druhy zdobím hned, aby se uležely.

I když byli kluci ještě malí, tak chtěli pomáhat. Každý dostal kousek těsta a vytvářeli podle vlastní fantazie. Co si upekli, to si i snědli. Byl to takový každoroční rituál, na který se vždycky těšili. Také netrpělivě čekali, až se něco zlomí, aby mohli ochutnávat. Těsně před vánočními svátky jsem jim nachystala balíčky do školky, později do školy a do hudebky pro paní učitelku. Ty balíčky připravuji dodnes, ale pro kolegy v práci.

Já mám tenhle předvánoční čas moc ráda. Celý byt je krásně provoněný vanilkou a kořením.

Užijte si pečení,
Marde

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil slíbeným dárkem, totiž balíčkem Hera máslová příchuť a knížkou Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama