Zcela jiný důvod k oslavě svátku svatého Martina má čtenářka marienka-m1. Ta se totiž v tento den vdávala. A tak dnes slaví výročí.

Tak to moc gratuluju, milá marienko-m1! Ať jste spolu ještě hodně dlouho. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Svatomartinské oslavy jsme nikdy nedodržovaly a co vím, v okolí nic takového ani nemáme. Víkend před svatým Martinem pár místních hospod a restaurací vytáhne ven poutače o tom, že chystají svatomartinské hody a to je vše. Svatého Martina neslavíme. Důvod k oslavě však máme. O jednom takovém víkendu, kdy se pořádali svatomartinské hody jsme si s mužíčkem řekli ano v jedné krásné kapličce. Na svatební hostině se tenkrát podávala klasika - svíčková a svatý Martin na bílém koni nedorazil, i když jsme ho zvali :-)

Takže tento víkend jsme slavili menší výročí a abych si ho užila i já a netrávila čas u sporáku, vyrazili jsme do jedné restaurace na výbornou husičku. Dali jsme si ji pečenou na kmíně, s bílým i červeným zelím a špekovýma knedlíkama. Ta vám byla. Nechybělo samozřejmě pivečko na dobré trávení a jelikož se v restauraci dobře sedělo, dali jsme si ještě kávičku. Přišlo mnoho rodin s dětmi a majitel podniku objednal mladíka hrajícího na heligonku.

Od manžela jsem dostala nádhernou kytici růží, která mi vehnala slzy do očí. Stihli jsme ještě procházku po okolí a večer jsme si zpříjemnili lahvinkou dobrého vínka, sice nebylo svatomartinské, ale i tak šmakovalo.

Krásné pondělí všem

marienka-m1

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dneška je: Svatý Martin

  • Znáte tuto tradici?
  • Co o ní víte?
  • Jaké zvyky dodržujete na svatého Martina?
  • Koná se u vás v okolí nějaká martinská slavnost?
  • Chutná vám pečená husa?
  • A těšíte se na sníh?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo za odměnu získá dárek: Kolekci zelených čajů, Kolekci čajů PIGI, obojí od firmy Jemča, a dva balíčky kávy Nescafé 3 v 1.

martin

Reklama