Technické vymoženosti neminou už ani děti! Kdy je vhodné pořídit svému potomkovi mobilní telefon a kolik je vhodné do něj investovat?

Pokládáte si otázku, kdy je nejvhodnější pořídit pro vaše dítě mobilní telefon? Společnost Telefónica si mezi tisícovkou respondentů nechala udělat průzkum, z něhož vyplývá, že 80 % rodičů by pořídilo pro svou ratolest mobilní telefon do 12 let. Zbylí dotázaní by mobilní telefon pořídili dítěti při nástupu do první třídy.

Telefonica

Většina dospělých zastává názor, že dětem do 18 let postačí mobil do dvou tisíc korun, a to nehledě na příjem domácnosti. Podle průzkumu je také dokázáno, že 73 % žen by se spokojilo s mobilním telefonem v této finanční hodnotě. O 10 % méně s tím souhlasili muži

Ze statistik také vyplývá, že třetina rodičů zastává názor, aby jejich potomci měli mobilní telefon už mezi sedmým a devátým rokem. Tohoto názoru je i necelých 23 % bezdětných.

A jak je to s placením účtů za telefon? 76 % rodičů se podílí na placení za používání služeb mobilního operátora svých dětí. Více jak 65 % rodičů pak platí nebo částečně přispívá svým potomkům za používání mobilního telefonu.

Telefonica

Reklama