Rodina

V jakém věku pořídit dítěti mobilní telefon?

Technické vymoženosti neminou už ani děti! Kdy je vhodné pořídit svému potomkovi mobilní telefon a kolik je vhodné do něj investovat?

Pokládáte si otázku, kdy je nejvhodnější pořídit pro vaše dítě mobilní telefon? Společnost Telefónica si mezi tisícovkou respondentů nechala udělat průzkum, z něhož vyplývá, že 80 % rodičů by pořídilo pro svou ratolest mobilní telefon do 12 let. Zbylí dotázaní by mobilní telefon pořídili dítěti při nástupu do první třídy.

Telefonica

Většina dospělých zastává názor, že dětem do 18 let postačí mobil do dvou tisíc korun, a to nehledě na příjem domácnosti. Podle průzkumu je také dokázáno, že 73 % žen by se spokojilo s mobilním telefonem v této finanční hodnotě. O 10 % méně s tím souhlasili muži

Ze statistik také vyplývá, že třetina rodičů zastává názor, aby jejich potomci měli mobilní telefon už mezi sedmým a devátým rokem. Tohoto názoru je i necelých 23 % bezdětných.

A jak je to s placením účtů za telefon? 76 % rodičů se podílí na placení za používání služeb mobilního operátora svých dětí. Více jak 65 % rodičů pak platí nebo částečně přispívá svým potomkům za používání mobilního telefonu.

Telefonica

   
11.09.2013 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] átéčko [*]

  Mobil je dobrá věc. Myslím, že když dítě začne chodit do školy, mohlo by mít svůj mobil. Už jen proto, že si může zavolat o pomoc.

  superkarma: 0 11.09.2013, 13:19:46
 2. [5] Leena [*]

  Dneska se dá pod tisícovku sehnat mobil, který dítěti naprosto stačí.

  Kdy dítěti mobila svěřit zálěží na okolnostech - zodpovědnosti, potřebě.

  Třeba moje máma jezdila do školy vlakem a babička říká, jak by to tenkrát bylo s mobilama jednodušší -máma by jen zavolala, že vlak nestihla. Takhle babička čekala na nádraží hodinu na další vlak a trnula, jestli v něm dcera bude...

  superkarma: 0 11.09.2013, 11:50:22
 3. avatar
  [4] Alenka0010 [*]

  Syn sice měl mobil od první třídy, za 1 korunu, ale nechtěl ho nosit do školy, aby se mu neztratil, takže ležel doma v šuplíku. Teď ve 12ti si za své ušetřené peníze koupil Samsung s Androidem, za účet měsíčně platím asi 200 Kč, víc ani nehodlám, musel by si chlapec připlatit sám. Starším dětem nepřispívám na mobilní služby nic.

  Já sama nehodlám strávit víc času s mobilem než je nutné, takže třeba nechápu, proč mě operátor neustále otravuje s tím, abych si koupila další sim s mobilním internetem. Nechci a nepotřebuji. 

  superkarma: 0 11.09.2013, 10:22:35
 4. [3] cilani [*]

  Rikina — #1 Docela chápu, že spousta lidí nezvládá běžnou gramatiku, když je dneska dosti těžké narazit na magazín, ve kterém by gramatické chyby nebyly běžným jevem. Já jsem se nejvíce naučila čtením ať už časopisů nebo knih (a stejně mi toho dost uniká). Teď už bych byla marná, přijde mi, že dříve se dbalo více alespoň na gramatickou správnost...Sml24 

  superkarma: 0 11.09.2013, 09:28:41
 5. avatar
  [2] batka [*]

  jj, ono z toho vyplívá Sml24, že sou haranti rozmazlení

  superkarma: 1 11.09.2013, 08:53:19
 6. [1] Rikina [*]

  Tak když už jednou lze napsat slovo "vyplývá" správně, mohlo by to být správně i podruhé o ty dvě věty dál, ne? Sml80

  Ad telefon - děti mobil nepotřebují vůbec, mládež od 15 výš nechť jde na brigádu a vydělá si na něj i následně na kredit. Já bych to nepodporovala. Ono i 80% dospělých mobil vlastně nepotřebuje. Sml57 Je to pro ně hlavně hezká hračka, a pro některé i reprezentativní předmět. Skutečně k něčemu užitečnému to používá velmi málo lidí. Sml80

  1. na komentář reaguje cilani — #3
  superkarma: 1 11.09.2013, 08:28:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme