Bulvár

V Indii protestují proti soše Charlieho Chaplina


Členové indické extremistické pravice protestují proti vztyčení 20metrové sochy legendárního amerického herce Charlieho Chaplina v blízkosti hinduistického chrámu. Ve středu o tom informoval australský server ABC News.

Podle protestujících je vyobrazení Chaplina projevem neúcty k hinduistickému náboženství, protože socha by měla stát v blízkosti chrámu v Udupi. Hollywoodský herec byl navíc křesťan, a pro Indii tak dle extremistů neměl žádný přínos.

Chaplin má však v Indii také řadu příznivců, kteří protesty považují za zbytečnou provokaci. Podle jejich argumentů tvoří film a náboženství dva odlišné světy, které nelze propojovat. Zákaz vztyčení sochy hollywoodské legendy by navíc odporoval svobodě uměleckého projevu. Na podporu sochy Charlieho Chaplina již vznikla internetová petice.

Charlie Chaplin je neodmyslitelně spjat s počátky americké kinematografie. Během své kariéry natočil téměř stovku filmů, v nichž ztvárnil hlavní roli a zároveň je režíroval. Největší slávu zažil v éře němého filmu a po nástupu zvuku ke svým dílům také komponoval hudbu. Své nejznámější role ztvárnil ve filmech Chaplin strážcem veřejného pořádku, Světla velkoměsta, Kid, Moderní doba či Diktátor.

   
18.03.2009 - Společnost - autor: Jan Exner

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Altamora [*]

  Bugy: Taky jsem si říkala, co Chaplin společného s Indií.
  Mě dostal příšerný barevný Santa v Myře v Turecku. Div mi oči nevypadly z důlků.

  superkarma: 0 18.03.2009, 14:23:25
 2. avatar
  [1] Bugy [*]

  Já odmítám každý náboženský extrémismus, vlastně úplně každý, ale nechápu, proč chtějí mít zrovna v Indii 20 metrovou sochu Chaplina ...

  superkarma: 0 18.03.2009, 14:18:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme