Bulvár

V dětství jsem dospělým záviděla

Moje dětství bylo asi docela hezké. Nevzpomínám si na nic, co by se vymykalo normálu. Jediné, co mi na něm vadilo, bylo to, že mě nutili poslouchat, skromně mi odměřovali peníze a zakazovali chodit, kam jsem chtěla.

A proto jsem strašně toužila být dospělá. Často jsem snila o tom, jak budu chodit do práce a vydělávat své vlastní peníze, nebudu se muset ptát, jestli smím s kamarádkou na diskotéku a dodržovat nesmyslné časy návratů, které otec obvykle vyžadoval tak hodinu po začátku akce. Dokonce i rande bylo povoleno tak maximálně na tři čtvrtě hodiny. Asi si představoval, že za delší čas by mohlo dojít k nepřípustným nepředloženostem, a těm chtěl zabránit. A protože jsem se ho bála, nechodila jsem s kluky ani na diskotéku. Ale také jsem nikdy nezačala kouřit ani pít, hodně si četla a v náhradu za veselý život pěstovala spoustu koníčků. Strašně jsem se ale těšila, až se vymaním z rodičovského nátlaku a budu si moct dělat, co chci.

Toho si dnes užívám vrchovatě. Vydělávám, ale koupit si stejně nemůžu, co chci, protože by pak nezbylo na druhé. Řeším řemeslníky, úřady, domácnost… z práce letím domů vařit a žehlit… a ta dospělost se mi někdy pěkně zajídá. Dnes si tak představuji, jak by to bylo pěkné, kdybych ty své dospělé povinnosti mohla na někoho hodit, přijít z práce, zajít s kámoši do hospůdky, nestarat se o složenky, o domácnost, nákupy ani o nikoho jiného než o sebe a hezky si žít s těmi svými penězi. Přesně tak, jak jsem si to v mládí představovala, a nikdy to tak ve skutečnosti nebylo.  

   
01.06.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] mio [*]

  enka1 — #1 Sml67Sml67Sml67Sml67 a to se mi líbí!Sml54

  superkarma: 0 01.06.2010, 14:34:28
 2. avatar
  [1] enka1 [*]

  To beru, ale s kámoši si zajdu do hospůdky i teď, zrovna za dvě hodiny letím, dopékám kuř. čtvrtky,cestou zaplatím dvě složenky a co nestíhám někdy dodělámSml58

  1. na komentář reaguje mio — #2
  superkarma: 0 01.06.2010, 12:01:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme