Společenská sezona se rozjíždí naplno, čekají nás vánoční a novoroční večírky a my zvažujeme co na sebe. Ideální budou samozřejmě koktejlky. Minulý týden jsme probíraly klasické černé, tentokrát se zaměříme na barvy a vzory.

Černá barva je sice stálicí a nestárnoucí klasickou ve společenské módě, ale ne každé ženě vyhovuje. Některé černá vyloženě nesluší, jiná si v ní připadá zbytečně usedle, další prostě dává přednost barvám.

Proto jsem vám slíbila, že pro vás nějaké pěkné barevné koktejlky vyberu. A že se máte i tentokrát na co těšit, tím si můžete být jisté.

bordó

Okouzlující šaty v barvě bordó s hlubokým výstřihem do V lemovaným bohatým volánkem. Budou slušet především štíhlým ženám a dívkám, které neoplývají příliš bujným poprsím.

petrolejové

Koktejlky v barvě, které se říká petrolejová, nadchnou ženy, které rády provokují, ale jsou natolik chytré, aby to dělaly okatě. Transparentní materiál na rukávech zakrývá a zároveň odhaluje. Šaty jsou cudné i trochu nestydaté. A ještě něco: Jemné vrapování ve tvaru X opticky zeštíhluje a páseček pod ňadry zase protahuje postavu, takže bonus navíc.

červené

Koktejlky s mašlí. Svůdné přiléhavé šaty z hedvábného saténu upoutají nejen zářivou červení, ale i zajímavou aranží ve tvaru mašle, která přitáhne pohledy k vaší půvabné tváři. Vhodné pro velmi sebevědomé ženy.

vzor

A máme tady vzor. Cudné uzavřené šaty s lodičkovým výstřihem nejsou tak obyčejné, jak se na první pohled zdá. Všimněte si rafinovaně umístěného vzoru, který opticky rozšíří ramena, zúží pas a zeštíhlí boky.

vozr

Šaty stejného střihu, ale s jiným „fíglem“. Všimněte si černé vsadky ve tvaru otevřeného V. Nejde o žádnou samoúčelnou ozdobu, ale způsob, jak vykouzlit vosí pas.

vzor

I v těchto šatech bude postava vypadat štíhlejší a lépe tvarovaná. Může za to šikmo položená látka, řasení a diagonálně „běžící“ vzor. Na zajímavosti jim přidává i asymetrické řešení rukávků.

šaty

Romantické duše možná ocení tento model. Ale nenechte se mýlit, na první pohled poměrně decentní šaty opět kouzlí. Jednoduchá pouzdrová sukně zeštíhluje partii boků a protahuje nohy. Veškerá pozornost se soustředí na vrchní polovinu těla a holá záda. Jemná šifónová aranž na živůtku působí koketně a růže na ramenou zase žensky svůdně.

Foto: Karen Muller

Co vy na to, milé ženy-in, vybraly byste si? Těm z vás, co se na mě zlobíte, že jsem zase vybrala šaty jen pro „hubenky“ a na ženy „krev a mlíko“ nemyslím, udělám radost příště. Už shromažďuji fotografie společenské módy pro plnější postavy. Takže i vy se máte na co těšit!

Reklama