My sice slavíme Dušičky, ale nebude dlouho trvat a nová generace podlehne kouzlu Halloweenu. Možná, že i vy se chystáte na halloweenský večírek, a nevíte, co na sebe. Můžete jít v černé, ale barevná strašidla mají také něco do sebe.

Vždycky jsem si myslela, že Halloween se u nás neujme. A vida, včera v podvečer jsem potkala kluky s umrlčím make-upem a několik děvčat oblečených do černé, jak si to šinuli směrem ke škole. Zřejmě na nějaký halloweenský večírek.

Halloweenu a strašidlům sice vévodí černá a styl gothic, ale barevná strašidla mají také něco do sebe.

Stačí trocha fantazie, nebo naopak bezhlavé páté přes deváté, a „ohoz“ na halloweenský večírek je hotov.

Vintage styl

hallo

Stačí oprášit plyšový kožíšek z dětství, ze starého závěsu spíchnout sukni a na hlavu umotat turbánek. Kouřové oči a fialová rtěnka celek dokonale doladí.

hallo

Plyš a samet. Za normálních okolností by se tyto dva materiály „třískaly“, ale dnes to je správná trefa. Třásně a peří jsou roztomile staromilské. Jen do těch punčoch bych udělala ještě nějakou tu estetickou dírku.

Čím barevnější, tím lepší

Barvy

Kdo říkal, že gotika musí být jen temná a černá? Naopak, inspirace gotickým šaškem hýřícím jasnými barvami bude přesně to pravé.

Nebát se vzorů

vzory

Ze šelem jde také strach. Leopard, leopard a ještě jednou leopard. Módní pravidlo praví, že jeden stačí. Ale pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Čím víc leopardů, tím lépe.

vzor

Hippie strašidlo: Vzorečkovaná kombinéza ze sedmdesátých let, platformy a k tomu dlouhý chlup. To nemá chybu.

A konečně černá

černá

Pokud si myslíte, že černá je nejlepší, oblékněte si pod večerní šaty alespoň svetr, ať vás neofoukne

hallo

Bílá paní šmrncnutá motorkářkou. Černé punčochy pod bílé šaty byste si za normálních okolností asi nevzala. Tentokrát je nutné udělat výjimku.

Ale jestli vás tato módní přehlídka neuspokojila a toužíte po černočerné, mrkněte na tento článek:

Novodobé čarodějky: Jak se vám líbí styl Gothic?

Reklama