.

V Bulharsku nás převlékli

Cestování

V Bulharsku nás převlékli

 

Letos jsme společně s přítelem a mojí sestrou a jejím přítelem byli na dovolené v Bulharsku.

 

Na dovolenou jsme se moc těšili. Letěli jsme 17. září a mysleli jsme si, jak si odpočineme na pláži a budeme se vyhřívat na sluníčku.

 

Všichni jsme měli letět poprvé v životě. Trošku jsme se báli, vzhledem k leteckým neštěstím, ale byli jsme i trochu „natěšení“. Nakonec nás let překvapil. Netrval ani dvě hodiny a moc jsme si to užili. I když teď mě napadá otázka. Neseděla jsem přímo u okýnka, ale když jsem se chtěla z něho podívat, musela jsem se předklonit a natočit hlavu a v ten moment se mi začala hlava motat. Takže jsem nakonec nic neviděla. Taky se Vám to některým stává? Ale jinak jsem snášela let dobře, dokonce jsem si i mohla číst.

 

Bulharsko nás překvapilo. Celý týden bylo zataženo, foukalo a byla nám zima. Museli jsme si na místě koupit mikiny, protože na takovou zimu jsme nebyli připraveni. Sice jsme se vykoupali v moři, ale na lenošení na pláži a opalování to nebylo. A tak jsme hodně cestovali místními dopravními prostředky a hodně chodili a objevovali ten „bulharský“ svět.

 

A musím říct, že jsme byli hodně překvapení. Bulharsko je velice chudá země a řekla bych, že plná protikladů. V jednom městě najdete luxusní hotely, vily, soukromé domy, ale také takové ty stavební buňky, kde v jedné buňce o velikosti 4×5 m spí, jí a vaří jedna 5členná rodina. Myjí se před buňkou studenou vodou donesenou v kanystru. Jakmile člověk sejde z turistických cest, tak všude jsou odpadky, všude je cítit taková ta „močovina“. Lítají tam toulaví psi a kočky.

 

V krámech jsme si připadali jak za starých komunistických časů. Tři sušenky v regále, 2 druhy vod – ochucená a neochucená….

 

Musím přiznat, že jsme si začali vážit toho, co máme doma. Máme teplou vodu, máme co jíst, celkem dobrou hygienu – všude (tam byly záchody jen kvůli turistům),… Myslím, že sice reptáme na poměry, ale u nás v republice určitě nežije tolik lidí na hranici nebo pod hranicí chudoby jako tam (a nejen tam).

 

Ale abych nebyla jen negativistická. Objevili jsme tam velké turistické lákadlo. Jako jsou u nás stánky s Vietnamcema, tak tam měli stánek, kde Vás oblékli do kostýmu, jaký jste si vybrali, nalíčili Vás, nastavili do póz a vyfotili. A jak jsme dopadli s focením my? Posílám na zdokumentování fotku.

 

Lucie Štěrbová

 

P.S. Příští rok pojedeme na Pálavu, tam snad už sluníčko bude

 


Milá Lucie, s Bulharskem nemám žádné zkušenosti, ale když vás vidím na té fotce, nemohu si nevzpomenöut na sice maďarskou hraběnku, ale v mých představách hodně podobnou vám - Čachtickou paní, snad to napíšu správně - Alžbětu Bathoryovou.

 

Moc vám to sluší!

 

Dnes si píšeme na téma vaše letní zážitky. Vaše letní dovolená. Těšíme se na vaše e-maily plné příhod a fotografií. A za odměnu tu pro vás máme dárky. Mimo jiné prášky působící proti únavě Pharmaton Activit, kabelky od Jednoutydne.cz a dnes i patentovanou kúru proti vypadávání vlasů od Vichy!

 

redakce@zena-in.cz

   
13.10.2005 - Zahraničí - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [13] marylin [*]

  bulharso je supr .. byla jsme tam jako mala .. a letani miluju .. nastesti si rocne poradne zaletam dom a zpet .. neni nad 30 hodinovy let :-)

  superkarma: 0 14.10.2005, 06:33:21
 2. avatar
  [12] blanca [*]

  Majdinka: My byli na Pálavě loni v září, na vinobraní v Mikulově. Jeli jsme na víkend - celý autobus hasičů, večer pak ve sklípku . Počasí super.

  superkarma: 0 13.10.2005, 13:26:33
 3. avatar
  [11] Majdinka [*]

  Na Pálavě je super, obzvláště na podzim, okolí Mikulova, Věstonic, burčák, věř mi, jezdím ta léta a nikdy "TO" nezklamalo.

  superkarma: 0 13.10.2005, 11:49:05
 4. avatar
  [10] Palita [*]

  My byli letos v Bulharsku v červnu a měli jsme 2 dny pod mrakem a 10 dnů krásně, obchody byly plné zboží, naprostá spokojenost

  superkarma: 0 13.10.2005, 11:00:05
 5. avatar
  [9] lilithheta [*]

  My jsme letěli začátkem záři (akorát se ten den zabila Diana) a musela jsem tam taky dokupovat veškerou garderobu (svetry, dlouhé kalhoty). Sranda byla, když jsme šli z pláže - my v plavkách (když už jsme si to zaplatili, tak se budeme opalovat, ikdyby trakaře padali ) a potkávali jsme ženský v kožichách. Ale jinak se mi Bulharsko moc líbí. Kdybych měla prašule, jela bych tam hned.

  superkarma: 0 13.10.2005, 10:56:16
 6. avatar
  [8] Boruv.ka [*]

  Lucie Štěrbová, jméno MOC povědomé, lovím v paměti... odkud tě znám ?

  superkarma: 0 13.10.2005, 10:54:32
 7. avatar
  [7] Žábina [*]

  kamarádka jezdí do Bulharska každý rok a vždy se tam oblékne do slova a do písmene - je tam levné a pěkné oblečení
  letos jí taky 3 dny propršely

  superkarma: 0 13.10.2005, 10:46:13
 8. avatar
  [4] kris.jan [*]

  Kostým je paráda

  superkarma: 0 13.10.2005, 10:19:41
 9. avatar
  [3] kris.jan [*]

  My jsme taky měli letět letos do Bulharska, ale 18.září, ale pro nedostatek lidí nám dovču zrušili tak jsme letěli do Řecka na Thassos. Jak jsem to nejdřív obrečela ( měli jsme letět také poprvé a na první společnou dovču s ) tak jsem ráda, že nám to zrušili. Thassos byl prostě

  superkarma: 0 13.10.2005, 10:17:51
 10. avatar
  [2] alko [*]

  My jsme byli v malém městečku (trvale bydlících obyvatel 350) a obchody byly zcela evropské a dobře zásobené. Ale je fakt, že jinak je Bulharsko chudé. Místní česky mluvící průvodce nám říkal, že v posledních letech odešlo přes 2 miliony hlavně mladých lidí za hranice.
  S tím počasím jsi měla smůlu. Sezona tam prý končí v polovině srpna.

  superkarma: 0 13.10.2005, 10:11:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme