Bulvár

Užívejte si léta

K dovoleným nepatří jen opalování se u moře či rybníka a procházky po místních nebo zahraničních pamětihodnostech, ale také večerní a noční posezení v restauracích a barech. Není nic krásnějšího než večerní posezení na terase s výhledem na moře a osvěžujícím koktejlem v ruce. Co ale rána!

Večer si užíváme alkoholu a ráno se probudíme s pořádnou bolestí hlavy. Ta ale většinou bolí jen po aromatických látkách nebo příměsích obsažených v alkoholu. Dopřejeme-li si kvalitní alkohol bez těchto nežádoucích příměsí, ráno se probudíme s „čistou hlavou“. Výborných a zároveň „bezbolestných“ koktejlů přitom existuje celá řada a všechny mají jedno společné – Finlandia Vodku.

Pravá Finlandia Vodka totiž prochází speciálním destilačním procesem, který má až 200 kroků. Výsledkem je pak čistá vodka, která neobsahuje téměř žádné aromatické látky či příměsi. Koktejlům z Finlandia Vodky holdují i modelky Andrea Vránová a Markéta Svobodná, bavič Josef Mladý, moderátorka Zuzana Belohorcová, cvičitelka Hana Kynychová nebo hudebník Petr Vondráček.

Nemáte-li rádi prostředí barů a restaurací, můžete si osvěžující koktejl dopřát i doma. Stačí jen vědět, jak na to.

Letním hitem je již po několik let Caipiroska. Tento lahodný nápoj vymyslela skupina barmanů v Laponsku v roce 1992 a od té doby se stihl stát koktejlovou klasikou především díky své jednoduché přípravě.

Tradiční Caipirosku připravíte tak, že ve sklenici rozmačkáte půlku limetky s 1-2 lžičkami třtinového (hnědého) cukru, přidáte 4 cl Finlandia Vodky a dosypete ledovou tříští. Pokud už jste Caipirosku vyzkoušeli a rádi byste poznali i nové nápoje, nebojte se experimentovat. Nahradíte-li klasickou Finlandia Vodku jednou z jejích ochucených variant, Finlandia Cranberry, vznikne lahodný koktejl Cranpiroska. Stejně oblíbený, i když méně tradiční, je koktejl Molotov. Do vyšší sklenice nalijte dvě třetiny džusu ze zeleného jablka, doplňte citronovou limonádou
a 4 cl Finlandia Cranberry.

Získáte tak společníka na celý večer, po kterém druhý den hlava bolet rozhodně nebude.

   
10.08.2004 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Aja [*]

  Vivian: Ona jen zkoušela, kterej je lepší...

  superkarma: 0 10.08.2004, 15:02:32
 2. avatar
  [4] Vivian [*]

  houserop: copak to povídáš? co je to "kontejt z ten brusinkove Finlandie"?
  ty už sis dala, viď

  superkarma: 0 10.08.2004, 14:22:34
 3. avatar
  [3] houserop [*]

  Konecne kontejt z ten brusinkove Finlandie co ma doma ve skrini!
  Vecer bude veselo, skyt

  superkarma: 0 10.08.2004, 10:56:49
 4. avatar
  [2] Žábina [*]

  já mám ráda koktejly z becherovky...vodku vůbec nepiju.

  superkarma: 0 10.08.2004, 08:33:10
 5. avatar
  [1] Kacule [*]

  Upozorňuji, že musíte mít ale pravou Finlandii. Já jsem si dala jednoho panáka s našima známýma - končila jsem zrovna školu - takže se to muselo zapít . Seděli jsme v jednom baru, takže mě ani nenapadlo, že by mohli mít panč. Po tom jediném panákovi, jsem do půl hodiny odpadla.Můj mě musel vést domů jako bych vypila celou flašku. Druhý den jsem si připadala jako přiotrávená . Ostatní se zhodli na tom, že do kvalitní vodky to mělo daleko. Takže fakt bacha

  superkarma: 0 10.08.2004, 07:34:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme