Čtenářka hubajda nám poslala příspěvek, ze kterého čiší jak kritika současného stavu lidské společnosti, tak výzva ke změně. Díky Vám hubajdo za příspěvek.

Dnes je moc zajímavé téma, o kterém se teď často mluví ,nedalo mě to abych také nenapsala pár řádek .

Na konec světa nevěřím ,myslím že když bude konec světa tak to nebude nikdo čekat přijde rychle a také rychle skončí.Spousta lidí ničí naší zem odpadky,jedovatými plyny,chemikáliemi,ničí přírodu  neváží si darů země a přírody kolem ,lidé jsou zlý je spousta agresivity a to i u dětí .

Lidé se honí za penězi ,kariérou děti vyrůstají u počítačů a televize .Kde jsou ty časy kdy děti běhaly do tmy venku a nic se nestalo ,rodiče se snažily věnovat dětem a nebyli tak vystresovaní jako je tomu teď .

Neříkám že dnes se rodiče nestarají o děti ale dnes je to jiné .Sami si svojí zem pomalu ničíme a tak se nemůžeme divit že by nastala pohroma.

Mayové uvažovali o čase jinak než my, jejich doba je sestavena z opakujících se cyklů. Jejich vnímání času nemá konec ani začátek. Cykly sice končí, ale plynule navazují na další, nejedná se tedy o žádný světový soudný den. Už z toho důvodu bychom měli o roku 2012 raději mluvit jako o konci cyklu či konci našeho věku, což není totéž jako „konec světa“, něco přijde třeba změna klimatických podmínek.

Tam kde je dnes moře bude sucho a kde byl sníh bude horko .Podívejme se do historie, jak blízké, tak vzdálené, vždy v ní najdeme války, epidemie i přírodní katastrofy.

Mnozí vidí přelom roku 2012 jako možnou změnu politických a sociálně ekonomických režimů. Jiní zase jako návrat člověka k přírodě, k sobě samotnému, odloučení od materiálních věcí a návrat ke spirituálním věcem.

Mayský kalendář tedy s největší pravděpodobností končí až v roce 2116. A ani toto datum neznamená konec světa pro naše potomky.

Užívejme každý den, jako by byl poslední. Ale pracujme stále na tom, ať se za sebou můžeme kdykoliv ohlédnout. Nic není navěky a tak i tato dvě slova by se měla jednou stát realitou. Otázkou je, kdy se tak stane? Bude to 21.12.2012, nebo jsou všechna proroctví spjatá s tímto datem pouhou shodou okolností?

hubajda
Text nebyl redakčně upraven


Věříte na konec světa?

  • Co si pod tím pojmem představujete?
  • Nějak se na něj chystáte?
  • Co vás v souvislosti s tímto fenoménem zaujalo?
  • Co byste chtěla světu a lidstvu v poslední den vzkázat?
  • Co si o lidech, co se na konec světa připravují, myslíte?
  • Udělali Mayové chybu, nebo je jen nechápeme?
  • A i když teď konec nepřijde, řítíme se do něj?
  • Napadá vás k tématu něco jiného?

Pak to napište do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne v 16 hodin za příspěvek odměním krásnou květinou, doručenou až k ní domů…

Reklama