Rozchody byly tématem mého dosavadního života.
Začalo to rozchodem mých rodičů a pokračování následovalo v mém životě.
Rozchod s prvním manželem jsem snášela psychicky nejhůř. Opustil mě a mé dvě děti kvůli jiné ženě a následně další ženě. Takže můj syn a dcera mají další čtyři nevlastní sourozence a k tomu poměru i snížené výživné.
Rozchod s druhým manželem jsem iniciovala já. Žádný jiný muž ani jiná žena v něm svoji roli nehráli. Hlavní role patřila odcizení, herním automatům a ztrátě peněz z konta.

Račí znamení, ve kterém jsem se narodila, mi dalo do vínku romantičnost, touhu po velké rodině a rodinném zázemí. Jenže já se, jako na potvoru, zamilovávala zrovna do těch typů chlapů, kteří se nechtěli vázat. Nebo jsem to já nedokázala ukočírovat a závazky jsem po nich chtěla moc brzy.

Moje psychika se hroutila, ztrácela jsem sebevědomí a potácela jsem se ve svém vnitřním světě. A ten mají Raci dost bujný a plný fantazie. Jak jsem v té chvíli záviděla jiným znamením, které své prožitky tak nerozebírají a nepřemýšlí o každé blbině!

Hltala jsem každou knihu o vztazích, hledala jsem myšlenky, které mě uklidňovaly. Filozofie to umí. Přišla jsem na jednu věc: Vztahy byly, jsou a vždy budou. Důležité je, jak moc se jimi nechám ovlivňovat. Když jim dovolím, aby mě zraňovaly, tak se z pocitů ublíženosti nikdy nevymotám.
A taky vím, že chci zůstat sama sebou. Mít čas sama na sebe, užívat si „samotu“ i ve dvou a nepropadnout závislosti na druhé osobě. To mi ubližuje nejvíc. Možná jsem ještě občas naivní jako malá holka, ale už vím, co bych měla cítit, abych byla spokojená a cítila mír a klid na duši. Občas klopýtnu, ale snažím se.

Chtěla bych popřát všem, co rozchod zažily nebo prožívají, aby měly silnou vůli a všechno zvládly. A hlavně si nechaly na svá rozhodnutí čas... to je opravdu ten nejlepší lék.

Mami


Milá Mami,

obdivuji Vaši víru a naději do budoucna. Přeju Vám duševní rovnováhu a pozorného muže, který si Vás zaslouží.

Reklama