Vztahy

Užívat si "samotu" i ve dvou

Rozchody byly tématem mého dosavadního života.
Začalo to rozchodem mých rodičů a pokračování následovalo v mém životě.
Rozchod s prvním manželem jsem snášela psychicky nejhůř. Opustil mě a mé dvě děti kvůli jiné ženě a následně další ženě. Takže můj syn a dcera mají další čtyři nevlastní sourozence a k tomu poměru i snížené výživné.
Rozchod s druhým manželem jsem iniciovala já. Žádný jiný muž ani jiná žena v něm svoji roli nehráli. Hlavní role patřila odcizení, herním automatům a ztrátě peněz z konta.

Račí znamení, ve kterém jsem se narodila, mi dalo do vínku romantičnost, touhu po velké rodině a rodinném zázemí. Jenže já se, jako na potvoru, zamilovávala zrovna do těch typů chlapů, kteří se nechtěli vázat. Nebo jsem to já nedokázala ukočírovat a závazky jsem po nich chtěla moc brzy.

Moje psychika se hroutila, ztrácela jsem sebevědomí a potácela jsem se ve svém vnitřním světě. A ten mají Raci dost bujný a plný fantazie. Jak jsem v té chvíli záviděla jiným znamením, které své prožitky tak nerozebírají a nepřemýšlí o každé blbině!

Hltala jsem každou knihu o vztazích, hledala jsem myšlenky, které mě uklidňovaly. Filozofie to umí. Přišla jsem na jednu věc: Vztahy byly, jsou a vždy budou. Důležité je, jak moc se jimi nechám ovlivňovat. Když jim dovolím, aby mě zraňovaly, tak se z pocitů ublíženosti nikdy nevymotám.
A taky vím, že chci zůstat sama sebou. Mít čas sama na sebe, užívat si „samotu“ i ve dvou a nepropadnout závislosti na druhé osobě. To mi ubližuje nejvíc. Možná jsem ještě občas naivní jako malá holka, ale už vím, co bych měla cítit, abych byla spokojená a cítila mír a klid na duši. Občas klopýtnu, ale snažím se.

Chtěla bych popřát všem, co rozchod zažily nebo prožívají, aby měly silnou vůli a všechno zvládly. A hlavně si nechaly na svá rozhodnutí čas... to je opravdu ten nejlepší lék.

Mami


Milá Mami,

obdivuji Vaši víru a naději do budoucna. Přeju Vám duševní rovnováhu a pozorného muže, který si Vás zaslouží.

   
19.07.2006 - Láska a vztahy - autor: Anna Plasová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Evik8 [*]

  Pripojujem sa k názoru,že na znamení nezáleží.My ženy proste túžime po vzťahu,ktorý nás bude naplňovať a je jedno či sme narodené v znamení raka,leva či barana.No a tie knihy...sú to bludy.Veď to je len teória,z ktorej si síce človek môže niečo vziať,ale v reálnom živote to proste nefunguje podľa slov niekoho kto sa rozhodne písať príručky na lásku či partnerský vzťah

  superkarma: 0 19.07.2006, 19:50:10
 2. avatar
  [10] Andula [*]

  Váhy možná ne?

  superkarma: 0 19.07.2006, 19:42:07
 3. avatar
  [7] fructia [*]

  Býk přeje hodně štěstíčka

  superkarma: 0 19.07.2006, 16:00:34
 4. avatar
  [6] SARI [*]

  AnoliV: Lenika: Holky, děkuji za podporu.......

  superkarma: 0 19.07.2006, 15:01:08
 5. avatar
  [5] AnoliV [*]

  SARI: já lev potvrzují též

  superkarma: 0 19.07.2006, 14:49:04
 6. avatar
  [4] Lenika [*]

  SARI: přesně.

  superkarma: 0 19.07.2006, 14:42:41
 7. avatar
  [1] SARI [*]

  Jiná znamení taky rozebírají každou blbinu, to ti říkám já, lev.

  superkarma: 0 19.07.2006, 14:05:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme