Návrat do práce bude zanedlouho řešit čtenářka vitulka. Po mateřské dovolené má nastoupit v červenci do práce, ale zatím neví, co bude. A tak si užívá se synem, co to jde. Více už v našem prvním dnešním příspěvku.

Milá vitulko, přeju Vám, ať všechno dobře dopadne! Moc děkuju za příspěvek, krásný den!


Přeji pěkný den všem.

Téma Návrat do práce pro mě bude aktuální už za několik měsíců, proto jsem se rozhodla napsat. Jsem na mateřské dovolené od ledna loňského roku a do práce bych se měla vrátit v červenci toho příštího. Po narození syna jsem si říkala, to je dlouhá doba - dva roky a pět měsíců. Ale nyní, když se blíží konec tohoto roku, si stále více uvědomuji, že se budu muset vrátit už jen za pár měsíců. Každý den si snažím co nejvíc se synem užít a nedokážu si představit, že ho za pár minut odložím do školky a uvidím ho jen po večerech. Navíc mám ještě dva důvody, kvůli kterým se obávám nastoupit do práce a to: zda mi v práci vyhoví a umožní mi pracovat nejprve na zkrácený úvazek, případně z domova, jelikož jsem nástup po MD nedomyslela a školka začíná v září, ale do zaměstnání musím nastoupit už koncem července. A jestli budou babičky mít čas na případné hlídání, alespoň než školka bude v provozu. Jelikož je to ještě daleko (ano stále si říkám, že ten čas sice rychle letí, ale stále je rok 2013), řeším tuto otázku zatím jen v duchu a nebo s nejbližšími známými, ale může se stát tolik věcí. Z různých kuloárů se ke mně donáší, že s tou prací to není nijak slavné a že nemám jistotu, zda se budu mít kam vrátit. Moje oddělení se totiž má přestěhovat až za hranice republiky. Ale to je v tuto chvíli ta poslední věc, kterou řeším. Snažím se na to nemyslet. Užívám si každou minutu se synem a doufám, že budoucnost bude růžovější a pro mě nakonec dopadne tak, jak si přeji já.

vitulka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma na dnešek zní: Návrat do práce

  • Vracely jste se do práce po mateřské dovolené?
  • Po kolika letech?
  • A jaké to bylo? Dalo Vám zabrat, abyste si znovu na všechno zvykla?
  • Zvládl to Váš partner v pohodě?
  • Nebo Vás dítě i návrat do práce teprve čeká? Dovedete si to představit?

Napište mi, těším se na Vaše příspěvky. Za odměnu jedné z vás pošlu opět knížku, ale tentokrát novinku od Jany Divišové: Kurz diskrétní samohany (nakl. Daranus). Těším se do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je Návrat do práce. Předem děkuju!

knihazombie

Reklama