Vaření

Užijte si zavařování bez námahy s troubami gorenje

Současný trend výroby domácích zavařenin je nejen reakcí na nejistotu panující kolem kvality potravin prodávaných v běžné maloobchodní síti, ale také přirozeným návratem k tradicím. Chuť vlastnoručně vyrobené marmelády či kompotu je bezkonkurenční! Ovšem pozor, aby výsledek odpovídal vynaložené energii a očekávání. Důležitý je nejen výběr kvalitních surovin, ale především samotný zavařovací proces, tak aby se tímto způsobem zakonzervované ovoce či zelenina záhy nezačaly kazit.

gorenje

Velice snadný, spolehlivý a šetrný způsob zavařování nabízejí vybrané modely trub gorenje, například trouby z řady gorenje Simplicity nebo trouba s revoluční technologií iChef+ a další, vybavené programem na zavařování. Tento program je vhodnou alternativou k objemným zavařovacím hrncům, se kterými se obtížně manipuluje a problematické je i jejich skladování, navíc mohou poškodit sklokeramickou varnou desku.

gorenje

V případě trouby iChef+, vybavené v současnosti nejmodernějším dotykovým ovládáním, je pro zavařování používán režim ohřevu spodním topným tělesem společně s ventilátorem. Dobře uzavřené obyčejné sklenice s gumovou obroučkou a skleněným víčkem, naplněné zpracovaným ovocem, zeleninou, houbami, masem či jinými surovinami, vložíme do hlubokého pekáče. Najednou je možné zavařovat 6 litrových sklenic, nejlépe stejné velikosti a obsahu. Do pekáče nalijeme asi 1 litr vody tak, aby v troubě vznikla potřebná vlhkost, zavařujeme až do chvíle, dokud nezačne obsah sklenic vřít – neobjeví se první viditelné bublinky, přibližně 40 – 55 minut. Pak už jen stačí ponechat zavařeniny pár desítek minut ustálit ve vypnuté troubě a zásoby na zimu jsou hotové!  

gorenje

A ještě tip na závěr pro všechny milovníky domácích marmelád. Oblíbené domácí pekárny gorenje kromě výtečného chleba dokážou připravit také delikátní marmeládu, díky jednomu z dvanácti přednastavených programů, kterými jsou vybaveny. Bez dlouhého stání u plotny a únavného míchání, kdykoliv máte chuť. A není nic snazšího, než hotovou marmeládu zavařit s pomocí trub gorenje…

 

 

   
09.08.2013 - Vaření - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Zavařuji v horkovzdušný troubě Sml67, super je to a hrnec je v garáži Sml30

  superkarma: 0 09.08.2013, 09:01:04
 2. avatar
  [2] marde [*]

  Mám svůj osvědčený zavařovákSml16

  superkarma: 0 09.08.2013, 08:02:45
 3. avatar
  [1] lenig [*]

  to jsou samé vychytávkySml59Sml59Sml59, ještě být tak milionář Sml80

  superkarma: 0 09.08.2013, 07:34:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme