.

Užijte si zábavu, prázdniny už končí....

Cestování

Užijte si zábavu, prázdniny už končí....

Školní povinnosti už klepou na dveře, nejkrásnější a zároveň nejdelší prázdniny pomalu končí. Co takhle rozloučit se s létem nějakým parádním výletem? Že nevíte, kam své ratolesti vzít? Pak vám zkusíme poradit pár míst, kde se zaručeně vyřádí.

Seznam bazénů, koupališť a aquaparků v naší republice i na Slovensku naleznete na stránkách www.plavcik.cz. Najdete zde i základní informace o jednotlivých zařízeních (např.zda jsou v nich tobogány). Za návštěvu rozhodně stojí Liberecký Babylon, jehož celková vodní plocha je větší než 700 m2 a který může nabídnout několik tobogánů a mnoho dalších vodních atrakcí. Pokud je pro vás Liberec příliš daleko, hezký, krytý, menší aquapark s umělým vlnobitím nabízí třeba Hradec Králové.

Ve Slovenské republice se nachází větší množství termálních koupališť s léčivou vodou. Mezi nejznámější patří Bešeňová, kde se můžete nejen vyhřát v šesti bazénech, ale i povozit na několika skluzavkách. Současnou největší atrakcí našich východních sousedů je aquapark Tatralandia s celoročním provozem. Se svou nabídkou osmnácti tobogánů, devíti bazénů a komplexu třinácti saun představuje údajně největší podobné zařízení nejen na Slovensku, ale i v Čechách a Polsku.

Máte-li to nejblíž na hranice s Polskem, zajeďte se pobavit do RURA parku v Katovicích (Chorzów). Více informací byste měli nalézt na stránkách www.rurapark.home.pl.

Rakousko se zdaleka nepyšní pouze nejznámějším Prátrem (mimochodem návštěva tohoto parku vás nevyjde právě nejlevněji. Jednotlivé atrakce se platí zvlášť a pohybují se v cenách od 2 do 7 euro).
Před dvěma lety jsme navštívili Safari park v Gansendorfu, což je nedaleko Vídně. Rozhodně doporučuji. Při zaplacení vstupného dostanete balíček se žrádlem a krmíte jednotlivá zvířata přímo z vašeho auta. Skvělý zážitek nejen pro děti.

A teď hurá do Německa. Jedno z největších lákadel je bezesporu Legoland city. Nachází se u Mnichova ve městě Gunzburg. Vstupné do tohoto jedinečného království plastových kostek se pohybuje od cca 650 do 750,- Kč, ale určitě nebudete litovat.
Další zábavní parky v Bavorsku jsou např. Bayer park Reisbach, Churpfalz park Regesburg nebo vodní park Alpamare u Bad Tolz.

Tento výpis představuje jen malinký vzorek toho, co všechno můžete navštívit. Určitě máte také své tipy a budu moc ráda, když se s námi o ně podělíte.

Hezký zbytek léta přeje  

   
27.08.2004 - Zahraničí - autor: Lora

Komentáře:

 1. avatar
  [6] elfos [*]

  superkarma: 0 30.08.2004, 08:47:14
 2. avatar
  [4] femme [*]

  Minulý rok jsem byla s partou v Bešeňové, je to tam super

  superkarma: 0 27.08.2004, 21:54:12
 3. avatar
  [3] mufly [*]

  v rakousku doporučuji i thermaly Laa an der Thaya

  superkarma: 0 27.08.2004, 12:59:08
 4. avatar
  [1] risina [*]

  Z ¨vodních komplexů v Německu kousek za hranicí můžu doporučit Waldmunchen. Je to kousek od Klenčí pod Čerchovem.

  superkarma: 0 27.08.2004, 09:30:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme