Přemýšlíte kam s dětmi vyrazit na dovolenou? Pomysleli jste už na Dominikánskou republiku? Tato kouzelná země vám nabídne právě to, co od Karibiku očekáváte. Dopřejte si odpočinek na nádherných bílých plážích. Mezinárodní společnost Travelocity v roce 2011 zařadila Dominikánskou republiku mezi deseti nejlepších destinací pro rodinnou dovolenou.

dominikánská republika

Dominikánská republika dnes již patří mezi snadno dostupné destinace i pro rodiny s dětmi, pro něž je zde připraveno velké množství kvalitních all-inclusive hotelových resortů, zábavných aktivit a míst, která stojí za to vidět. Moderní hotelové resorty mají co nabídnout návštěvníkům všech věkových kategorií. Všichni se přeci necháme rádi hýčkat a rozmazlovat. Kam se tedy s rodinou vydat? Dominikánská republika nabízí hned několik míst, která jsou pro rodinnou dovolenou jako stvořená.

Na severní části ostrova se nachází oblast Puerto Plata s celou řadou all-inclusive hotelů, které mají pro děti připraveny dětské mini kluby (věk 4-12 let), oddělené dětské bazény, líné říčky, vodní skluzavky a další atrakce. Pokud by vás voda omrzela, můžete se vydat do přírody a svézt se lanovkou na horu Mount Isabel de Torres nebo okusit trochu adrenalinu na zip-liningové dráze, na které se svezete nad korunami stromů. Odvážlivci si mohou vychutnat i jízdu v monster trucku a projet se nádhernou krajinou.
Máte-li náladu užít si více zábavy, pak se vydejte do „Fun City“ v Puerto Plata. Tady můžete společně s dětmi hrát různé hry, vyzkoušet jízdu na motokárách anebo si zahrát baseball. K dispozici jsou zde po celý den velká dětská hřiště.
dominikánská republika

V blízkosti Puerto Plata protéká řeka Damajagua, na které najdeme sedmadvacet vodopádů obklopených bujnou tropickou vegetací. Při návštěvě tohoto místa je třeba počítat s tím, že výlet je vhodný spíše pro starší děti, protože proud vody je zde silnější. Jedná se však o nádherné místo, kde můžete skočit do skalních bazénů a vychutnat si koupel v průzračné vodě.
Dalším místem, které určitě stojí za návštěvu, je Ocean World Adventure Park, kde si můžete zaplavat s delfíny nebo se potápět mezi pestrobarevnými rybkami. Pro děti je vždy velkým zážitkem možnost krmení delfínů, lachtanů a žraloků.

dominikánská republika

Další zajímavou oblastí na severním pobřeží je Sosúa. Okouzlí vás krásnými plážemi a za nákupy a zábavou můžete vyrazit do malebného městečka. Čas můžete trávit nakupováním na místním trhu, jízdou na banánovém člunu nebo ochutnáváním místních dobrot.

Na východním pobřeží ostrova se nachází Punta Cana, jedno z nejnavštěvovaněkších míst celého Karibiku. Proslavila se nejen nekonečně dlouhými plážemi, ale i jedněmi z nejlepších golfových hřišť, z nichž mnohá byla navržena světoznámými golfisty. V místních hotelích jsou dětem k dispozici hotelové kluby, takže mohou být pod dohledem, zatímco dospělí si dopřejí relaxaci na pláži nebo volný čas stráví příjemnou hrou golfu. Větší děti určitě ocení možnost šnorchlování a pozorování místního bohatého podmořského života.

dominikánská republika

Trávíte-li dovolenou v Punta Caně, určitě se vydejte do zábavního parku Manatí, kde na vaše děti čekají nejrůznější atrakce. Nenechte si ujít představení a vystoupení se zvířaty nebo si zaplavte s delfíny. Park zároveň nabízí jedinečnou Taíno Show, která poutavě popisuje historii a kulturu původních obyvatel ostrova, indiánů kmene Taíno.
Jedinečným zážitkem pro celou rodinu bude i návštěva Dolphin Islandu, ráje těchto nádherných savců. Na malých loďkách poplujete jen pár minut od pláže směrem na otevřené moře a dostanete se přímo mezi delfíny a lachtany. Plavání mezi zvířaty je vhodné pro děti od 8 let a je pro ně vždy velkým zážitkem.

dominikánská republika

Dominikánská republika je nádherná vzrušující země, kde se nikdy nebudete nudit. Z rodinné dovolené zde vám nezbydou jen exotické fotky, ale především nezapomenutelné zážitky.

Pro více informací o Dominikánské republice navštivte webové stránky www.GoDominicanRepublic.cz. Na shledanou v Dominikánské republice!

dominikánská republika

Náš tip:

Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14
110 00 Praha 1

www.GoDominicanRepublic.cz

Reklama