DICK O'BRASS, CRUADALACH a HAKKA MUGGIES připravují předvánoční koncertní večírek sbohatým doprovodným programem! Nenechte si ho ujít!

Netradičně pojatý koncert proběhne v sobotu 15.12. v Žižkovském klubu Nová Chmelnice. Vystoupí stálice pražské klubové scény Dick O'Brass (folk rock), Hakka Muggies (celtic rock) a Cruadalach (folk metal). V doprovodném programu figurují workshopy, připravené členy kapel, prodejní stánky a tombola, úzce spjatá s vystupujícími muzikanty.

Všechny tři vystupující kapely přes rozdílné žánrové zařazení ve své tvorbě sdílí, každá svým osobitým způsobem, ohlasy na melodiku tradiční hudby zemí s keltskou tradicí. V obsazení všech tří naleznete kromě bicích a kytar také melodické smyčcové a dechové nástroje. Příležitostně se potkávají na klubových a festivalových pódiích, ovšem tento večer je poměrně vzácnou příležitostí vidět je všechny v rámci jednoho koncertu.

kapela

Ten bude jedinečný i z dalšího důvodu. Kapely se rozhodly událost pojmout nejen jako koncert, ale jako netradiční předvánoční setkání, kde se rozezní nástroje a aparatury i v rukou posluchačů a rozostří se obvyklá hranice mezi jevištěm a hledištěm.

vanoceV průběhu večera tak Markéta Janatová (Hakka Muggies) přenechá návštěvníkům koncertu k vyzkoušení své elektrické housle, Tomáš Nedělka (Dick O'Brass) a Petra Jadrná (Cruadalach) pohovoří o šalmajích, bombardech, dudách a dalších méně obvyklých dechových nástrojích, kytaristé všech tří kapel předvedou, co zvládnou jejich nástrojové aparatury, pravidelní návštěvníci koncertů Hakka Muggies – multiinstrumentalista Martin Wang Pergl a performer Vojta Půlpán zasvětí zájemce do tajů stagedivingu, Jirka Skála (Hakka Muggies) zapojí posluchače do hry na bicí a Jan Vrobel (Cruadalach) vysvětlí a předvede základy growlingu.

Dále budou na místě prodejní stánky vydavatelství Straky na vrbě, paganshopu Drakkaria.cz, prezentační stánek s deskovými hrami obchodu Mephit.cz. Program doplní bohatá tombola s artefakty od členů vystupujících kapel a LED show skupiny Ordures.

  • Doprovodný program začíná v 18 hodin, koncert pak od 20 hodin.
Reklama